Nadciśnienie jest bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu, spowodować może uszkodzenie naczyń krwionośnych, przerost mięśnia sercowego, uszkodzenia nerek czy udar mózgu. Warto więc kontrolować kwestie związane z nadciśnieniem, zakupić termometr elektroniczni i każdego dnia wykonywać pomiary ciśnienia.

Ciśnieniomierz elektroniczny

O nadciśnieniu łagodnym mówimy w przypadku ciśnienia, które wynosi 140-159/ 90-99 mm Hg, o nadciśnieniu umiarkowanym w przypadku pomiaru, który daje wynik 160-179/100-109 mm Hg, natomiast o nadciśnieniu ciężkim w przypadku wyniku ≥ 180/ ≥110 mm Hg. Najczęstsze objawy nadciśnienia to szumy w uszach, ból – ucisk głowy, krwawienie z nosa, problemy ze snem.

Za pomocą ciśnieniomierza elektronicznego możemy w bezproblemowy i sprawny sposób każdego dnia kontrolować nasze ciśnienie, a co za tym idzie, ocalić własne zdrowie.

Jakie zalety mają ciśnieniomierze elektroniczne?

Ciśnieniomierz elektroniczny możemy zakupić w sklepie medycznym lub w aptece, jakie zalety mają takie ciśnieniomierze?

  1. Ciśnieniomierz elektroniczny wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD, dzięki któremu pomiar mogą odczytać nawet osoby mające problemy ze wzrokiem.
  2. Takie urządzenia wyposażone są w uniwersalny mankiet sprawdzą się więc w każdym przypadku.
  3. Ciśnieniomierze elektroniczne są intuicyjne w obsłudze, a pomiary są precyzyjne, dokładność wynosi +/- 3 mm Hg.
  4. Ciśnieniomierze mają niewielkie rozmiary, są też lekkie – wszystko to sprawia, że urządzenia nie zajmują wiele miejsca, a co więcej bez problemu możemy zabrać je z sobą w podróż.
  5. Ciśnieniomierze elektroniczne wyposażone są w funkcję zapamiętywania ostatnich wyników, na przykład 60x2, co oznacza, że urządzenie zapamięta 60 ostatnich wyników dla każdej z dwóch osób z niego korzystających.
  6. Inne funkcje ciśnieniomierzy elektronicznych to funkcja rozpoznawania arytmii serca (IHB).
  7. Ciśnieniomierze mają również funkcję daty i godziny.
  8. Urządzenia są energooszczędne, zazwyczaj wyposażone są w funkcję wyłączania po minucie od zakończonych pomiarów.

Ciśnieniomierze elektroniczne – cena

Zakup ciśnieniomierza elektronicznego nie generuje wysokich kosztów, takie urządzenie zakupić możemy za 60-160 złotych.

Na koniec

Jak widać ciśnieniomierze mają cały szereg zalet, warto więc zakupić takie urządzenie. Podpowiadamy też, że warto zapoznać się z oferta sklepu medycznego Oromed, dostępne są różne modele ciśnieniomierzy elektronicznych.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły