Traktowane jeszcze do niedawna jako wsparcie w codziennym funkcjonowaniu i dobrym widzeniu, soczewki kontaktowe stanowią dziś coś więcej – są również interesującym i niebanalnym dodatkiem do stylizacji. Mała zmiana daje duże efekty – sprawdź, jak za pomocą niewielkich szkieł kontaktowych możesz w kilka chwil odmienić swój wygląd.

Kiedy warto sięgnąć po kolorowe soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe mogą być atrakcyjnym dodatkiem do kostiumów karnawałowych, ale także elementem przyciągającym uwagę podczas domówek w gronie przyjaciół czy weekendowych wyjść do klubu. Wysoka jakość wykonania produktu sprawia, że kolorowe szkła kontaktowe są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Decydując się na tego typu efektowny akcent stroju, warto zwrócić uwagę na to, gdzie i jakiej firmy soczewki się kupuje. Tanie, wykonane ze słabej jakości tworzywa, mogą narobić więcej szkody niż pożytku, powodując bolesne otarcia rogówki i wymagające specjalistycznego leczenia infekcje bakteryjne.

Kolorowe soczewki kontaktowe – idealne na szalone domówki i klubowe imprezy

Kolorowe soczewki kontaktowe potrafią diametralnie zmienić barwę oczu oraz wpłynąć na znaczną metamorfozę wyglądu. Na rynku spotkać można zarówno soczewki o dość klasycznym kolorze tęczówki – błękicie, zieleni i brązie – ale również bardziej nietuzinkowe propozycje, łącznie z tęczówkami w kolorze całkowicie czarnym lub o kontrastującym, bardzo wyrazistym i przyciągającym uwagę wzorze.

Z myślą o specjalnych okazjach świetnie sprawdzają się soczewki kontaktowe o teatralnym efekcie. Mocne, charakterystyczne i jedyne w swoim rodzaju szkła kontaktowe stanowią świetne dopełnienie gotyckich stylizacji i kostiumów zakładanych z okazji Halloween.

Kolorowe soczewki – o mocy korekcyjnej i neutralne

Na rynku dostępne są soczewki kolorowe Optiland będące wyrobami medycznymi, mające moc korekcyjną, ale także produkty o typowo dekoracyjnym zastosowaniu – całkowicie neutralne pod względem dioptrii. W pierwszej kolejności na rynku pojawiły się kolorowe soczewki zerówki, służące jedynie względom wizualnym, nie zaś medycznym. Nieco później producenci postanowili połączyć możliwość odmiany koloru tęczówki z funkcjami korekcyjnymi, tworząc profesjonalne soczewki kolorowe o właściwościach korygujących. Tego typu produkty są całkowicie bezpieczne w stosowaniu – pod względem medycznym stanowią taki sam produkt jak klasyczne szkła kontaktowe jedynie z tą różnicą, że mają barwnik zawarty w strukturze soczewki, który w kilka chwil pozwala odmienić spojrzenie.