Wąsik u kobiet może być powodem kompleksów. Ten typowy element męskiej twarzy, u kobiet często jest objawem zakłóconej gospodarki hormonalnej. Wąsik u kobiet jest delikatniejszy niż u mężczyzn, jednak czasami jest powodem niskiej samooceny. Jakie są sposoby na usunięcie wąsika?

Gdzie tkwi przyczyna?

Włoski na twarzy ma każda kobieta. U niektórych jest on mniej widoczny, a u innych widać go nawet z daleka. Z problemem zmagają się często brunetki, których owłosienie na całym ciele jest ciemniejsze, niż u blondynek, jednak może to być również kłopot pań z jasnymi włosami. Nadmierne owłosienie może być objawem poważniejszych problemów– np. towarzyszy zespole policystycznych jajników czy innym chorobom na podłożu hormonalnym. Dlatego zanim zaczniemy walkę z wąsikiem, koniecznie należy udać się do lekarza, by znaleźć jego przyczynę.

Golenie

Efekt jest natychmiastowy, jednak zdecydowanie odradzamy ten sposób usuwania wąsika. Golone włosy odrastają szybciej, są ciemniejsze i twardsze – dokładnie tak samo jak w przypadku owłosienia na nogach. Częstą komplikacją jest również zapalenie mieszka włosowego – odrastający włos nie przebija się przez skórę, tylko zawija do środka, w efekcie czego powstają nieestetyczne stany zapalne.

Plastry z woskiem

Najpopularniejsza metoda usuwania niechcianych włosków. Jest skuteczna, efekt jest natychmiastowy, jednak sam zabieg jest raczej bolesny – skóra w tym okolicach jest bardzo wrażliwa. Można robić to samodzielnie – wystarczy zakupić w drogerii plastry do depilacji twarzy. Plaster ogrzewamy w dłoni, przyklejamy do twarzy i jednym, stanowczym ruchem zrywamy plaster w przeciwnym kierunku, niż kierunek włosa. Oprócz bólu w trakcie zrywania plastra, po zabiegu mogą wystąpić zaczerwienia i podrażnienia, jednak po zastosowaniu olejków łagodzących dolegliwości powinny ustąpić w ciągu kilku godzin. Dlatego najlepiej wykonywać ten zabieg po wieczornej kąpieli – przez sen depilowana skóra się zregeneruje. Kolejnym minusem depilacji plastrem z woskiem jest fakt, że włoski musza mieć min. 4 mm długości, żeby udało się je usunąć tą metodą.

Krem do depilacji

Zabieg jest łagodniejszy od plastrów. Wąsik wystarczy posmarować kremem do depilacji twarzy, odczekać wskazaną na opakowaniu ilość minut i zetrzeć krem za pomocą specjalnego patyczka. Jeśli mamy skórę wrażliwą, bardzo prawdopodobne, że pojawią się widoczne podrażnienia. Minusem też jest zapach – krem rozpuszcza włos, więc czasami możemy odczuwać nieprzyjemny zapach. Jeśli mamy delikatne włoski, krem do depilacji wystarczy, jednak w przypadku mocniejszego owłosienia, może nie być wystarczający.

Laserowa depilacja twarzy

Wąsik można usunąć również z salonach kosmetycznych. Zabieg laserowej depilacji twarzy polega na wypalaniu włosków za pomocą wiązki światła, która ma za zadanie uszkodzenie cebulki włosa, dzięki czemu wąsik nie odrasta. Efekty są bardzo dobre i długotrwałe, jednak zabieg należy wykonać kilkukrotnie. Cena jednego zabiegu oscyluje w granicach 150 – 200 zł. Kilka serii może kosztować nawet ponad tysiąc złotych – wszystko w zależności od rodzaju włosa i stopnia owłosienia.

Skuteczne usunięcie

Jeśli chcemy pozbyć się wąsika, który jest powodem kompleksów i złego samopoczucia, warto rozważyć wykonanie zbiegu laserowego, który gwarantuje największą skuteczność. Jeśli nie posiadamy odpowiednich środków finansowych na wizytę w salonie piękności, z pomocą mogą być pożyczki pozabankowe w firmie Profi Credit. Dzięki nim możemy opłacić serię zabiegów i cieszyć się brakiem niechcianego owłosienia. Pożyczki pozabankowe często można spłacać w miesięcznych ratach – możemy więc zaplanować taki wydatek w budżecie. Pożyczki pozabankowe, tak jaki pożyczki w banku, należy terminowo spłacać, dlatego przed zaciągnięciem takiego zobowiązania finansowego należy tę decyzję dokładnie przemyśleć.