Planujesz zakup ciśnieniomierza? Sprawdź wszystko co musisz wiedzieć.

Życie w ciągłym biegu, stres i nieodpowiednia dieta to tylko niektóre z przyczyn, przez które niezwykle łatwo dzisiaj o chorobę układu krwionośnego. Na szczęście coraz więcej ludzi decyduje się zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez regularną kontrolę ciśnienia. Nie każdy jednak wie, na jaki konkretnie ciśnieniomierz warto się zdecydować.

 

Ciśnieniomierze naramienne i nadgarstkowe

Kupując ciśnieniomierz, wiele osób ma nadzieję, iż będą mogli użytkować go przez długie lata. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń do użytku domowego. Za najpopularniejszy podział urządzeń należy uznać ten poniższy:

  • Ciśnieniomierze naramienne – charakteryzują się one mankietem, który należy założyć na przedramię oraz napompować. Wtedy wykonuje się pomiar, który wyświetla się na ekranie urządzenia. Jednym z najlepszych tego typu modeli jest z pewnością ciśnieniomierz omron m6. W tej kategorii do wyboru są urządzenia automatyczne, półautomatyczne i manualne. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić mankiet. Powinien być on wygodny i łatwy w regulacji, co umożliwi bezproblemowe korzystanie ze sprzętu.

  • Ciśnieniomierze nadgarstkowe – są bardzo łatwe w obsłudze, wystarczy założyć mankiet na nadgarstek i dokonać pomiaru. Podczas badania należy powstrzymać się od rozmowy oraz ruchu. Nie jest on polecany dla osób cierpiących na zaburzenia rytmu serca.

Urządzenia zegarowe

Kolejny podział dotyczy rozróżnienia ciśnieniomierzy na zegarowe i automatyczne. Ciśnieniomierze zegarowe bardzo często należą do podstawowego wyposażenia gabinetów lekarskich, jednak z powodzeniem mogą być używane także w domu. Urządzenia te są złożone z ręcznej pompki, stetoskopu oraz mankietu.

Są to najbardziej profesjonalne urządzenia, które pozwalają na bardzo dokładny pomiar ciśnienia tętniczego. W przeciwieństwie do ciśnieniomierzy automatycznych nie posiadają one elementów elektronicznych. Napełnienie mankietu i spuszczenie z niego powietrza następują ręcznie. Z tego powodu ważna jest wprawa i odpowiednie doświadczenie. Dzięki nim możliwe jest dokonanie wiarygodnych i niezawodnych pomiarów.

Urządzenia automatyczne

Ciśnieniomierz automatyczny jest zdecydowanie prostszy w użyciu. Oprócz tego jest on bezpieczny np. dla kobiet ciężarnych lub osób z arytmią. Pozwala dokonywać codziennych pomiarów i zapisuje je w pamięci urządzenia. Tego typu sprzęt posiada wiele funkcji dodatkowych oraz ciekawych opcji, które z pewnością ułatwią regularne korzystanie z urządzenia. Wiele osób decyduje się zakupić sprzęt omron.

Omron m6 cechuje się dużą pamięcią, zapisując dokładne daty i godziny pomiarów. Oprócz tego jest on w stanie wyliczyć średnią z ostatnich trzech badań. Równie popularny jest ciśnieniomierz omron m2. Jest to model o wiele tańszy, który działa na zasadzie oscylometru. Umożliwia on dokładny pomiar ciśnienia krwi i tętna. Pracuje cicho i jest bardzo czytelny.

 

Ciśnieniomierz cena

W zależności od zaawansowania konkretnego modelu, ceny ciśnieniomierzy wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dobry ciśnieniomierz charakteryzuje się przede wszystkim precyzją pomiaru, udokumentowaną odpowiednimi certyfikatami. Przed podjęciem decyzji o wyborze sprzętu, warto przeanalizować ofertę rynkową i zapoznać się np. z urządzeniami uznanej firmy Hi-Tech Medical.

źródło: http://www.hitechmedical.pl/cisnieniomierze