W zdrowym ciele zdrowy duch! Sprawność fizyczna, posiadanie nałogów, prowadzony tryb życia oraz dieta wpływają nie tylko na nasze samopoczucie czy figurę, ale także na zdrowy wygląd cery. Oto 3 zasady których wprowadzenie do codziennego rytmu dnia sprawi, że skóra twarzy będzie promienna, młoda i jędrna.

Woda zdrowia doda!

Nasz organizm składa się w ok. 70-75% z wody. Odpowiednie nawilżenie naszego organizmu od wewnątrz i od zewnątrz jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania zarówno układu ruchowego, krwionośnego, czy też trawiennego. Woda umożliwia trawienie i wydalanie resztek przemiany materii czy toksyn. Codziennie poprzez oddawanie moczu, pocenie się czy oddychanie wydalamy około 2 litrów wody, dlatego też tyle samo powinniśmy jej dostarczyć. Jej niedobór odbija się nie tylko na naszym samopoczuciu powodując poczucie zmęczenia i senności, ale także na wyglądzie – wysuszona skóra jest matowa, szorstka, bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych czy powstanie trądziku czy naczynek. Odwodniona skóra szybciej się starzeje, ponieważ osłabione włókna kolagenowe ulegają zniszczeniu, a ich odbudowanie bez zewnętrznego wsparcia jest praktycznie niemożliwe.

Witaminy młodości

Warzywa i owoce to naturalne źródło witamin i minerałów niezbędnych do życia. Najważniejsze z nich to wit. A E i C. Pierwsza z nich działa jak antyoksydant usuwając wolne rodniki z organizmu. Witamina A dba o piękno skóry, włosów i paznokci. Odgrywa bardzo istotną rolę w procesie regeneracji naskórka oraz w utrzymaniu równowagi wodno-tłuszczowej, dzięki czemu skóra jest odpowiednio nawilżona a wydzielanie sebum pozostaje na najbardziej efektywnym poziomie. Można ją znaleźć w takich produktach jak mleko, śmietana, masło, żółtka jaj, tran, marchew, wątróbka czy tłuste ryby.

W olejach roślinnych, margarynie, awokado, zielonych warzywach, orzechach i kiełkach pszenicy znajdziemy witaminę E, która odpowiada za elastyczność i nawilżenie skóry. To ona zapobiega zmarszczkom i przebarwieniom. Witamina ta przyspiesza proces produkcji kolagenu i elastyny w organizmie, dzięki czemu utrzymuje mocny i stabilny „szkielet” skóry zapobiegając łamaniu się utrzymujących ją włókien. Tak samo jak pierwszy opisywany rodzaj zwalcza ona wolne rodniki, przyspiesza porost włosów oraz chroni skórę przed powstawaniem przebarwień czy naczynek.

Trio zamyka witamina C, powszechnie kojarzona z dbaniem o odporność. Jest to bardzo silny antyoksydant, który pobudza przemianę materii, spłyca zmarszczki oraz chroni przed powstawaniem przebarwień starczych, plam wątrobowych i naczynek. Poprzez swoje działanie złuszczające wyrównuje koloryt skóry. Witamina C spełnia bardzo istotną rolę w odbudowie włókien kolagenowych i syntezie kolagenu. Znajdziemy ją w cytrusach, zielonych warzywach, truskawkach, malinach, porzeczkach, pomidorach i ziemniakach.

Chrząstki i galaty skarbcem młodości

Warto dostarczać organizmowi nie tylko produkty, które wspierają odbudowę naszego kolagenu, ale także sam kolagen! Znaleźć go można w zwierzęcych produktach spożywczych takich jak zimne nóżki, kurze łapki, golonki, gotowane chrząstki czy podroby. Spożywanie ich w odpowiednich ilościach wspomaga regenerację włókien budujących skórę oraz stawy. Niestety zawierają one także dużo tłuszczu a zgodnie z badaniami musielibyśmy pochłaniać dziennie bardzo duże ilości tych produktów, aby dostarczyć taką ilość kolagenu, która mogłaby wprowadzić jakiekolwiek zmiany w naszym ciele. Dlatego też na rynku dostępne są suplementy diety z kolagenem o odpowiednim stężeniu.

Wprowadzenie tych trzech zasad żywieniowych to nie lista pełna wyrzeczeń. Wiele zdrowych i pysznych produktów spożywczych zawiera minerały młodości, a łącząc je możemy wyczarować smakowite dania. Warto jednak pomyśleć o dodatkowym działaniu zewnętrznym – sama zmiana diety może wspomóc regenerację, jednak to miejscowe działanie za pomocą kremów z rybim kolagenem, kwasem hialuronowym czy koenzymem Q10 da najlepszy efekt odmłodzenia i pozbycia się zmarszczek. Ciekawą ofertę kosmetyków z kolagenem do twarzy posiada sklep Wybieramy Kolagen.



Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki