artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Les Menuires - poznaj jeden z najbardziej polecanych Francuskich resortów

Martwi Cię brak zajęcia w zimie? Lubisz narty, snowboard, a może po prostu spacery w górach? Les Menuires jest wymarzoną destynacją dla Ciebie i Twojej rodziny! Tak, to francuski, narciarski kurort. Zastanawiasz się, co jeszcze można tam robić i czy jest to odpowiednie miejsce na Twój budżet? Przeczytaj, a się dowiesz!

Co można robić w resorcie Les Menuires?

Les Menuires należy do największego w Europie kompleksu narciarskiego, nazywanego Trzema Dolinami. Usytuowany jest na wysokości Grenoble, bliżej granicy z Włochami. Dojechać tutaj można albo samochodem albo z lotniska w Turynie lub Genewie czy Grenoble. Resort narciarski otwarty jest od października do kwietnia, sezon wysoki przypada od połowy grudnia do połowy kwietnia, jednak w celach turystycznych można tu przyjechać przez cały rok!

Les Menuires położony jest na wysokości 3.230 m.n.p.m. I zgonie z https://snowshow.pl/osrodki-narciarskie/francja/les-menuires oferuje szereg atrakcji dla narciarzy i innych fanów sportów zimowych, w tym:

  • 6 tras bardzo łatwych,
  • 31 tras łatwych,
  • 29 tras trudnych,
  • 7 tras bardzo trudnych,

a ponadto:

  • 7 gondoli,
  • 14 krzesełek,
  • 5 orczyków.

To wspaniały resort dla fanów narciarstwa, także biegowego (jest tutaj 120 km tras biegowych!), snowboard’u, ale nie tylko! Co jeszcze możesz robić z dzieciakami w Les Menuires? Są: dwa kina, lodowisko, centrum fitness, tor saneczkowy, przejażdżki saniami, przejażdżki psimi zaprzęgami z psami Huskies, wycieczki na rakietach śnieżnych, fun park dla dzieci, tor dla skuterów śnieżnych oraz quadów i buggy, basen, sauna, a nawet tenis. To nie wszystko! Les Menuires to bardzo malownicze miasteczko, położone wśród wysokich szczytów Alp, w którym możesz do woli spacerować sam, z partnerką czy dziećmi, korzystając z uroków pięknych gór, śniegu i czystego powietrza.

Ile kosztuje wyjazd do resoru Les Menuires?

Koszt wyjazdu narciarskiego wcale nie musi przyprawiać o zawrót głowy! Ofertę taniego wyjazdu do Les Menuires znajdziesz na stronie https://snowshow.pl/narty-francja. Dziewięciodniowy wyjazd w marcu to koszt rzędu 2590 zł, będziesz miał jednak zniżkę za ewentualny dojazd własny, a skipass jest zawsze w cenie!

A to cenna informacja, bo w sezonie wysokim czyli od połowy grudnia do połowy kwietnia, 6 dniowy skipass dla osoby dorosłej kosztuje 350 euro, dla dziecka 280 euro, a dla seniora 315 euro. W terminie od października do połowy grudnia oraz po 15 kwietnia ceny są nieco niższe i wynoszą: 315 euro (dorosły), 252 euro (dziecko), 283,5 euro (senior). Czy może bardziej opłaca się jechać gdzie indziej?

Francja znana jest z tego, że do najtańszych krajów nie należy, w tym jako kierunek destynacji zimowej bądź letniej. Jednak czy to rzeczywiście tak dużo? Gdyby chcieć pojechać w Polsce na wyjazd w góry, trzeba już naprawdę dużo zapłacić. Właściciele hotelów i pensjonatów w całym kraju „odbijają” sobie ceny po COVID-19 i lock-down’ie; obecnie ceny noclegów są czasami wyższe niż we Włoszech czy Austrii! W sezonie wysokim za domek 4 osobowy trzeba obecnie zapłacić równowartość około 100 euro (w Polsce). 

Warto śledzić oferty tanich linii lotniczych, gdy chcemy być szybko i nie podróżować samochodem. Możemy znaleźć perełki i zapłacić za bilet lotniczy 200-400 zł w obie strony do Turynu czy Genewy. Tym samym koszt podróży do Trzech Dolin może wyjść całkiem niedrogo, w porównaniu z Polskim wyjazdem. A co do jakości tras i atrakcji - to chyba nie ma porównania, prawda?

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie