artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Kurtyny pasowe a komfort pracy: jak poprawić warunki pracy w magazynie lub fabryce?

Kurtyny pasowe mające postać elastycznych pasków montowanych pod sufitem wpływają nie tylko na firmowe oszczędności. Ich znaczenie widoczne jest w poprawie warunków pracy zarówno w magazynach, jak i fabrykach. W jaki sposób to się odbywa?

Płynne przemieszczanie się pracowników i pojazdów

Tradycyjne przesłony drzwiowe wymagają każdorazowego otwierania i zamykania, aby móc przez nie przejść bądź przejechać. Nie można zatem liczyć na komfort przemieszczenia, ponadto finalnie trzeba poświęcić więcej czasu na realizację zadań, które wymagają przechodzenia między pomieszczeniami. W efekcie nie można również liczyć na oszczędności.

Dzięki kurtynom pasowym niedogodności te zostają zniesione. Elastyczne i miękkie pasy pozwalają na płynne i bezproblemowe przemieszczanie się pracowników, a także pojazdów, np. wózków widłowych czy paletowych. Podczas przechodzenia czy przejeżdżania przez kurtyny nie występuje ryzyko powstania uszczerbku na zdrowiu bądź uszkodzenia pojazdu. Ruch odbywa się z maksymalną płynnością, co znacząco poprawia i komfort, i efektywność podejmowanych zadań.

Ochrona przed szkodliwymi czynnikami

Kurtyny pasowe nadają się do wydzielania odrębnych stanowisk pracy, ale i spełniają swoje funkcje jako ekrany ochronne. Produkty o takich właściwościach można znaleźć na stronie http://www.kurtynypasowe.pl/.

Elastyczne pasy z PCV zatrzymują opiłki, gorące iskry oraz zabezpieczają zarówno skórę, jak i wzrok przed szkodliwym działaniem promieni, które są nieuniknione w trakcie spawania.

Ograniczenie zmiany warunków panujących wewnątrz obiektu

Kolejną zaletą, która ma wpływ na poprawę warunków pracy, jest ograniczenie zmiany warunków, które panują wewnątrz obiektu, magazynu czy fabryki. Przy ciągłym otwieraniu i zamykaniu klasycznych drzwi dochodzi do przeciągów, nawiewania zimnego bądź gorącego powietrza, a także zanieczyszczeń. To wszystko ma wpływ nie tylko na magazynowane czy transportowane produkty, ale i na funkcjonowanie pracowników.

Powstające przeciągi oraz gwałtowne zmiany temperatur mają negatywny wpływ na zdrowie pracowników. Obniżają zatem ich wydajność pracy. Z elastycznymi pasami z PCV można tego uniknąć, ponieważ zapobiegają one występowaniu przeciągów czy gwałtownych zmian warunków panujących wewnątrz magazynu bądź fabryki.

Kurtyny pasowe są niezwykle funkcjonalne, bezproblemowe w montażu i nadające się do zastosowania praktycznie w każdej branży. Wpływają nie tylko na oszczędności, ale i znaczącą poprawę warunków pracy oraz komfortu podejmowanych zadań.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie