artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jaka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia? Sprawdź

Osoby, u których stwierdzono nietolerancję lub alergię pokarmową na gluten czy też laktozę, powinny kategorycznie zmienić dietę. Wyeliminowanie składnika, który wywołuje biegunkę, reakcje alergiczne, ból żołądka czy nawet wymioty, to konieczność. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na dedykowaną dietę bez glutenu i laktozy. Cateringi dietetyczne przygotowują posiłki ze składników bezpiecznych dla klientów. Zastosowane zamienniki w żaden sposób nie wpływają na smak potraw.

Gdy chcesz wyrównać poziom glukozy we krwi

Osoby z insulinoopornością, cukrzycą, a także wszyscy, którzy po prostu chcą zadbać o utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi, powinny zdecydować się na dietę o niskim IG lub też dietę keto. W obu przypadkach celem jest mocne ograniczenie słodyczy i innych produktów, które powodują nagły wzrost poziomu glukozy we krwi. Coraz więcej cateringów oferuje dietę z niskim IG czy też dietę keto, a jedną z popularnych ofert można znaleźć na stronie https://masterdieta.pl/dieta-pudelkowa/torun/

Gdy szukasz zdrowej diety dla dziecka

Dobrym pomysłem jest dopasowanie diety pudełkowej do każdego członka rodziny. Najlepiej zatem wybrać catering dietetyczny, który zwraca szczególną uwagę na dzieci. Dzięki temu możesz zamówić dla swojego malucha posiłki, które są pełne witamin i minerałów, a przy tym pomogą dziecku w prawidłowym rozwoju.

Gdy chcesz usprawnić pracę jelit

Osoby, które często czują przelewanie w jelitach, ból żołądka, mają biegunki czy zatwardzenia, powinny zmienić swoją dietę. Warto zacząć od kilkudniowego detoksu – w tym celu świetnie sprawdzi się dieta sokowa, która pomaga w oczyszczeniu jelit i usprawnieniu ich pracy. Oprócz tego wszystkie lekkostrawne diety będą dobrym pomysłem.

Gdy chcesz schudnąć

Dla osób, które planują nieco schudnąć najlepiej wybrać dedykowaną dietę odchudzającą o odpowiedniej kaloryczności. Ciekawą alternatywą może być też dieta pudełkowa IF, która będzie dobrym pomysłem dla zapracowanych. To sposób żywienia polegający na stosowaniu postu przerywanego. Jeśli nie masz czasu na jedzenie pięciu posiłków i nie chcesz odmawiać sobie ulubionych smaków, to zapewne dieta IF będzie tym, czego szukasz.

Gdy chcesz zrezygnować z jedzenia mięsa

Z kolei dla osób, które ze względów zdrowotnych, etycznych czy środowiskowych pragną zrezygnować z jedzenia mięsa, najlepiej sprawdzą się takie rodzaje diet jak dieta wegetariańską lub bardziej restrykcyjna wegańska. Na samym początku dobrym pomysłem może być też wybranie diety wegetariańskiej, która w swoim menu będzie zawierała ryby. Jeśli dotąd Twoja dieta była bogata w wyroby mięsne, to przejście jedynie na jedzenie ryb, może być świetną opcją.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomógł Ci wybrać idealną dietę dla siebie. Pamiętaj, że możesz też po prostu wybrać dietę standardową, która jest zazwyczaj najtańsza, zbilansowana, pożywna i najbliższa temu, co aktualnie jadłeś.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie