artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jak oświetlić ścianę za telewizorem?

Telewizor gości w zdecydowanej większości naszych salonów, pokojów dziennych, poczekalni czy gabinetów. Co więcej, jest to jedno z głównych źródeł rozrywki podczas wieczornego relaksu i odpoczynku powszedniego dnia. Nic więc dziwnego, że każdy użytkownik nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz przykłada szczególną wagę do oświetlenia ściany za telewizorem. Jakie oświetlenie wybrać? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Lampy punktowe 

Jednym z najbardziej znanych rozwiązań w celu zastosowania oświetlenia za telewizorem są lampy punktowe. To najczęściej lampy wpustowe, które prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Jak sama nazwa wskazuje, są to małe, punktowe źródła światła, które mogą zostać umieszczone w dowolnej części ściany, która znajduje się za telewizorem. Najczęściej jednak tego typu modele lamp umieszczane zostają w górnej, jak również w dolnej części ściany. Wyróżnić możemy modele pojedyncze, podwójne, potrójne, a nawet poczwórne. Wybór zależy od własnej koncepcji, jak również dostępnej powierzchni do oświetlenia. By dopasować się do stylu architektonicznego, który przewodzi w całej aranżacji danego wnętrza, lampy punktowe dostępne są w bardzo wielu, różnorodnych modelach. Dzięki temu bez trudu uda nam się odnaleźć idealne oświetlenie dla wystroju wykonanym w stylu nowoczesnym, industrialnym, klasycznym, jak również skandynawskim czy loftowym. 

Oświetlenie ledowe

Kolejną doskonałą propozycją, która pozwoli na oświetlenie ścian za telewizorem, jest wybór lamp ledowych. Mogą to być zarówno listwy, jak również wyżej wymienione lampy punktowe. Co więcej, najnowocześniejszym rozwiązaniem są lampy ledowe, które posiadają zmienne barwy światła, które są zmieniane zdalnie przy pomocy pilota. Takie rozwiązanie sprawia, że oświetlenie o różnych kolorach, jakie znajdzie się za naszymi telewizorami, stanie się jednocześnie jedną z najbardziej efektownych ozdób naszych wnętrz. Co więcej, listwy LED są na tyle uniwersalnym, ponadczasowym rozwiązaniem, że możemy użyć je praktycznie do wszystkich, dowolnych wystrojów naszych wnętrz. 

Dlaczego oświetlenie ścian za telewizorem jest funkcjonalnym rozwiązaniem?

Właściwe oświetlenia ściany za telewizorem, to nie tylko rozwiązanie niezwykle designerskie, ale także bardzo funkcjonalne. Przede wszystkim zastosowanie takich modeli lamp pozwala na stworzenie przyjemnego klimatu, który będzie zachęcał do relaksu. Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu, nie będzie konieczności święcenia lamp wiszących, czy podłogowych, podczas oglądania ulubionego filmu, jak również serialu. Oświetlenie za telewizorem pozwoli na lepsze seanse.

Jeśli dla swoich salonów, gabinetów, pokojów dziecinnych, biur czy poczekalni, poszukujesz idealnych modeli lamp punktowych, bądź LED, które pozwolą Ci na oświetlenie ściany za telewizorem, odwiedź stronę internetową naszego sklepu galeriaoswietlenia.pl. To miejsce, gdzie uda Ci się odnaleźć bardzo obszerną gamę wielu, różnorodnych produktów, w bardzo atrakcyjnych cenach. Zajrzyj, i przekonaj się o tym osobiście.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie