artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Jak zacząć mówić po polsku i rozumieć Polaków?

Emigracja zawsze wiąże się z dużymi zmianami i stresem. Nowe otoczenie, nowi znajomi, nowa praca – rozpoczęcie życia w Polsce już samo w sobie jest ogromnym wyzwaniem. Wszystko staje się jednak łatwiejsze, jeśli cudzoziemiec umie płynnie się komunikować. Od razu zyskuje ogromny komfort i otwierają się przed nim nowe możliwości. Na szczęście wcale nie musi długo czekać, by pojawiły się te pozytywne zmiany. Wystarczy tylko odpowiednie podejście do nauki!

 

 Jak znajomość języka poprawia komfort życia w Polsce?

Znajomość języka oznacza większą swobodę, możliwość łatwiejszego funkcjonowania. Cudzoziemcy, którzy przełamali barierę językową, lepiej odnajdują się w obcym kraju. Z łatwością zawierają znajomości, mogą zdobyć lepiej płatną pracę, a nawet studiować na polskich uczelniach. 

 

Już podstawowa znajomość języka polskiego znacznie podnosi komfort życia.  Pozwala na załatwienie codziennych spraw. Wizyta w sklepie, w restauracji czy u lekarza przestaje być już dużym wyzwaniem i powodem do stresu. Cudzoziemiec przestaje się czuć w Polsce obco i ma szansę na dobre zadomowić się w kraju. 

 

Dlaczego warto wybrać kurs językowy? 

Wiadomo, że warto uczyć się języka polskiego. Ale jaka robić to dobrze? 

Należy pamiętać, że język polski jest trudny. Gramatyka bywa niezrozumiała. To wszystko sprawia, że łatwo zrazić się na początku i długo czekać na efekty. 

 

Nauka nie musi jednak wyglądać w ten sposób! Jeśli kursant już od pierwszej lekcji oswaja się z językiem, uczy się go rozumieć i wykorzystywać w życiu codziennym, cały proces jest znacznie prostszy.

 

Z tego powodu nie ma lepszej metody nauki niż kurs językowy. Dobry nauczyciel będzie motywował kursanta. Przede wszystkim skupi się na wykorzystaniu języka w praktyce. Oznacza to znacznie szybsze efekty niż przy innych metodach nauki. A szybsze efekty to i większa motywacja do dalszej pracy! 

 

Kurs języka polskiego dla cudzoziemców

Akademickie Centrum Języka Polskiego UG - https://polski.ug.edu.pl przygotowało bogatą ofertę kursów. Każdy z nich opracowano w ten sposób, by szybko dawał widoczne efekty. Kursanci mogą wybrać intensywność kursu, a także poziom językowy. Dopasowują tryb nauki do swoich możliwości. 

 

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli. Rozumieją oni, że najważniejszą kwestią jest praktyczne wykorzystanie języka. Kursanci ćwiczą więc mówienie i rozumienie wypowiedzi innych osób. Dzięki temu łatwo przełamują barierę językową. Z dnia na dzień widzą, jak ich życie w Polsce zmienia się na lepsze. 

 

Kursy są jednak nie tylko okazją do nauki języka. Akademickie Centrum Języka Polskiego UG w ramach niektórych zajęć organizuje wspólne zwiedzanie zabytków i muzeów oraz pokazy polskich filmów. Kursanci mogą więc nie tylko lepiej poznać język, ale i kulturę oraz historię Polski. Nie ma więc na co czekać. Warto zapisać się na kurs i poprawić swój komfort życia już teraz! 

 

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie