artykuły tematyczne

Porady

Artykuły zawierają lokowanie produktu, marki lub wskazanie sponsora

Basen ogrodowy dla rodzinnych zabaw

Lato to czas relaksu przy basenie, długich wieczorów spędzanych na świeżym powietrzu i cieszenia się ciepłym słońcem. Szczególnie przyjemnie jest odpocząć nad wodą, ciesząc się kąpielą i ochłodą. Basen ogrodowy zapewnia komfortową rozrywkę dostarczającą wielu pozytywnych emocji. Aby wybrać odpowiednią opcję, przyjrzyjmy się ofercie basenów ogrodowych.

Jakie istnieją baseny ogrodowe?

Baseny dzielimy na:

  • Nadmuchiwane
  • Stelażowe

Baseny nadmuchiwane wykonane są z winylu, są lekkie, po napompowaniu kompaktowe, dzięki czemu można je brać ze sobą na wycieczki. Wybierz basen dmuchany marki Bestway lub Intex. Zalecamy także baseny prostokątne, oferowane pod linkiem https://aquamonkey.pl/baseny/ksztalt-basenu/prostokatne.html, ponieważ zapewniają więcej przestrzeni do pływania i zabaw wodnych, a ich kształt ułatwia umieszczenie w różnych konfiguracjach ogrodowych. Produkty powyższych marek wykonane są z zagęszczonego winylu, zachowują swój kształt, boki wytrzymują ciężar człowieka, a dno jest odporne na przypadkowe przebicia.

Montaż basenów stelażowych jest prosty i nie wymaga specjalistycznych narzędzi ani umiejętności. Wyroby składają się z metalowej ramy pokrytej specjalną powłoką antykorozyjną oraz uszczelnionej niecki PVC.

Wśród asortymentu modeli dmuchanych i stelażowych marki Bestway i Intex znajdują się zarówno baseny dla dorosłych, jak i baseny dla dzieci. Baseny typu rodzinnego, w których może pływać kilka osób, wyposażane są w filtry wkładowe lub piaskowe, w zależności od modelu produktu. Filtry utrzymują czystość wody i zapewniają przyjemną kąpiel.

Jak zamontować basen ogrodowy?

Baseny dmuchane i stelażowe są łatwe w montażu – wystarczy wybrać płaską powierzchnię bez ostrych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić nieckę wyrobu. Aby dodatkowo zabezpieczyć basen przed przypadkowymi przebiciami, należy podłożyć pod niego specjalną wyściółkę. Wybieraj miejsca dobrze oświetlone słońcem – pozwoli to utrzymać komfortową temperaturę wody do pływania.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji basenu

Nadmuchiwany basen nie wymaga skomplikowanych manipulacji – wystarczy spuścić powietrze z wyrobu i pozostawić do wyschnięcia.

Do czyszczenia niecki basenów stelażowych należy używać szczotek z włosia, które nie uszkadzają powłoki. Do czyszczenia linii wodnej i powierzchni basenu używaj specjalnych środków chemicznych.

Nie zapomnij o regularnym oczyszczaniu wody w basenie. Jeśli nie będzie to dokonywane, w basenie rozwiną się szkodliwe organizmy i pływanie stanie się niebezpieczne. Ponadto mętna i zielona woda psuje wrażenie basenu i nie zachęca do kąpieli.

Oczyszczanie wody powinno być kompleksowe. Zainstaluj filtry do oczyszczania mechanicznego. Najpopularniejsze filtry to:

  • Piaskowe
  • Wkładowe

Oprócz filtrów stosuj środki chemiczne, które dezynfekują wodę, oczyszczają ją z drobnych cząstek zanieczyszczeń i eliminują glony.

Kompleksowe oczyszczanie wody wydłuża żywotność basenu i wyposażenia basenu.

Zainstaluj basen ogrodowy, a zyskasz niezapomniane wakacje, zabawy wodne i żywe wspomnienia lata.

NAWIGACJA

WYRÓŻNIONE

Tags

Kategorie