SERWISY PRASOWE

Miasto i Powiat

Na Sygnale

Sparta Brodnica zagra z Orlętami na zakończenie rundy jesiennej IV ligi KPZPN

Do końca rundy jesiennej IV ligi KPZPN sezonu 2023/2024 pozostała do rozegrania jedna kolejka – numer 17. W najbliższy weekend Sparta Brodnica podejmie na własnym boisku Orlęta Aleksandrów Kujawski i zakończy jesienne rozgrywki oraz cały rok 2023.


Sobotni rywal brodniczan jest beniaminkiem – Orlęta w sezonie 2021/2022 zajęły ostatnie miejsce w IV lidze i zanotowały spadek do niższej klasy rozgrywkowej, ale rozłąką ta nie trwała długo. Od razu w pierwszym sezonie po spadku udało się im zwyciężyć w klasie okręgowej i powrócić do grona czwartoligowców.


Po powrocie do IV ligi Orlęta radzą sobie w niej nieźle. Po szesnastu kolejkach zajmują w tabeli miejsce 7. z bilansem siedmiu zwycięstw, pięciu remisów i czterech porażek, co przekłada się na 26 zdobytych punktów. Dorobek bramkowy Orląt jest zbilansowany – 31 strzelonych oraz 27 straconych bramek to wynik na średnim ligowym poziomie.


Beniaminek może się poszczycić passą kilku meczów bez porażki. Ostatni mecz bez punktów dla Orląt miał miejsce 30 września w 10.kolejce, kiedy górą okazał się Start Pruszcz. Od tamtego czasu Orlęta notowały już tylko zwycięstwa lub remisy. Ich trzy ostatnie mecze, to remis 1:1 z Notecią Łabiszyn (dom), wygrana 3:1 z Łokietkiem Brześć Kujawski (wyjazd) oraz wygrana 4:0 z Polonią Bydgoszcz (dom).


Drużyna z Aleksandrowa Kujawskiego gra nadal na dwóch frontach, bowiem wiosną przystąpi do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. We wcześniejszych zmaganiach Orlęta pokonały w III rundzie na wyjeździe Sadownika Waganiec 3:1, a w rundzie IV okazały się lepsze w Ciechocinku od tamtejszego Zdroju (1:0).


Sparta Brodnica natomiast po słabym październiku notuje zdecydowanie lepszy listopad, który idealnie byłoby zwieńczyć zdobyciem trzech punktów. Już prawie od miesiąca drużynę poprowadzi nowy szkoleniowiec – Wojciech Tarnowski. Dwa pierwsze mecze pod jego wodzą zakończyły się porażkami, ale już w dwóch kolejnych Sparta zdobyła cztery punkty. - Z nowym trenerem dogadujemy się bardzo dobrze, tak samo jak z poprzednim. Trener wchodzi praktycznie na koniec rundy, więc też nie ma dużego pola manewru, ale myślę że spokojnie musimy czekać, po prostu czas pokaże jak będziemy wyglądać po przyjściu nowego szkoleniowca. W szatni jest dobra atmosfera, także myślimy że będziemy się piąć w najbliższych kolejkach do góry, że (...) w ostatniej kolejce z Orlętami u siebie zdobędziemy trzy punkty – powiedział przed meczem z Unią Wąbrzeźno w wywiadzie dla Naprzód TV Arkadiusz Kozłowski, napastnik i wychowanek Sparty.


Mecz w Wąbrzeźnie, który odbył się w minioną sobotę 11 listopada, zakończył się remisem 1:1.Sparta prowadziła 1:0 po golu Jakuba Mosakowskiego, ale kilka minut później gospodarze wyrównali i więcej goli w tym meczu już nie padło. Brodniczanie z Unią wystąpili osłabieni m.in.brakiem Grzegorza Domżalskiego oraz Macieja Tuptyńskiego, w meczu z Orlętami kilku zawodników również może zabraknąć.


Trzy ostatnie mecze Sparty z Orlętami w Brodnicy wyglądały następująco:

9/11/2019 Sparta – Orlęta 0:1

1/05/2021 Sparta – Orlęta 5:0

2/04/2022 Sparta – Orlęta 2:0


W przypadku zwycięstwa Sparta wyprzedzi swojego rywala w tabeli, gdyż traci do niego dwa punkty. Brodniczanie aktualnie znajdują się na dziesiątej lokacie, ale różnice między kilkoma drużynami są minimalne i jeśli Sparta wygra, to rundę jesienną może zakończyć nawet na piątej pozycji, w zależności od wyników innych spotkań. Mistrz Jesieni znany jest już od kilku kolejek – to Wda Świecie, która pewnie zmierza do III ligi.


Dla Sparty to ostatni mecz w 2023 roku. Po nim piłkarzy czeka kilka tygodni przerwy i na początku 2024 roku powrót do treningów. A rok 2024 będzie wyjątkowy, bowiem Brodnicki Klub Sportowy Sparta celebrować będzie stulecie swojego istnienia i atrakcji w związku z tym wydarzeniem na pewno nie zabraknie.


Spotkanie pomiędzy Spartą, a Orlętami odbędzie się w sobotę, 18 listopada na Stadionie Miejskim OSiR w Brodnicy przy ul. Królowej Jadwigi. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 13:00. Obsadę sędziowską podamy w piątek w zapowiedzi meczowej na portalu Facebook. Transmisję przeprowadzi internetowy kanał KP Sport. Będzie to transmisja łączona w formie „multiligi".


BKS Sparta Brodnica – MZKS Orlęta Aleksandrów Kujawski
IV liga KPZPN
17. kolejka
18 listopada
13:00
Stadion Miejski OSiR w Brodnicy
Transmisja: KP Sport


Pozostałe pary 17. kolejki:

Łokietek Brześć Kujawski – Lider Włocławek (19 listopada, 11:00)

Noteć Łabiszyn – Polonia Bydgoszcz (18 listopada, 13:00)

Pogoń Mogilno – Unia Wąbrzeźno (19 listopada, 13:00)

Wda Świecie – Chełminianka Chełmno (18 listopada, 12:00)

Kujawianka Izbica Kujawska – Start Pruszcz (18 listopada, 12:00)

Tłuchowia Tłuchowo – Lech Rypin (18 listopada, 13:00)

Cuiavia Inowrocław – Pomorzanin Toruń (18 listopada, 13:00)

Chemik Bydgoszcz – Pomorzanin Serock (18 listopada, 12:00)

Share This Post

Post Navigation

Leave a Reply

Post Tags

related Posts