SERWISY PRASOWE

Miasto i Powiat

Na Sygnale

ROZBUDOWA DK 15: UL. SIKORSKIEGO - TAMA BRODZKA

Rozbudowa odcinka krajowej 15 coraz bliżej. Zadanie to stanowi trzeci etap rozbudowy DK15 w Brodnicy i obejmie ponad 4 km wylotu z miasta, w kierunku Nowego Miasta Lubawskiego - od ul. Sikorskiego do Tamy Brodzkiej. Powstanie nowa, wzmocniona jezdnia, a na jej całej długości piesi będą mieli do dyspozycji nowy chodnik. Na odcinku od ul. Strażackiej do ul. Żmijewskiej zlokalizowane zostaną zatoki autobusowe wraz z oświetlonym przejściem dla pieszych i wyspą azylową. Powstaną też dwa ronda na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Strażacką oraz skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Żmijewską.


Etap I zadania doprowadził do rozbudowy odcinka zaczynającego się w Tywoli, a drugi, realizowany w latach 2014-16, obejmował odcinek o dł. 1,5 km i budowę estakady o dł. 540 m., nad torami kolejowymi, wraz z dwoma rondami. Ich realizacja pozwoliła wyprowadzić ruch tranzytowy ze ścisłego centrum Brodnicy.


Wykonawcą dokumentacji obecnie przygotowywanego, trzeciego etapu, jest Biuro Projektowo - Konsultingowe Kontrakt. W styczniu 2023 r. uzyskano decyzję środowiskową i w tej chwili kontynuowane są prace projektowe, polegające na opracowaniu materiałów do wniosku o wydanie decyzji ZRID. Ogłoszenie przetargu na realizację planowane jest w IV kwartale br.

Share This Post

Post Navigation

Leave a Reply

Post Tags

related Posts