SERWISY PRASOWE

Miasto i Powiat

Na Sygnale

Otwarcie Alei im.Brodnickich Harcerzy już 26 czerwca!

Serdecznie zapraszamy na otwarcie Alei im. Brodnickich Harcerzy!

Kolejny wyjątkowy punkt na mapie Brodnicy - aleja im. Brodnickich Harcerzy - zostanie uroczyście otwarty 26 czerwca o godzinie 17:00. Zapraszamy do brodnickiego lasku miejskiego przy ul. Gajdy 13 (obok PGK). 

W planach uroczystości:

- Uroczysty apel Hufca ZHP Brodnica

- Oficjalne otwarcie alei przez Burmistrza Brodnicy oraz Komendanta Hufca ZHP Brodnica

- Koncert zespołu "5. Struna Basu"

Poczęstunek

- Gra terenowa dla przybyłych gości i mieszkańców przygotowana przez brodnickich harcerzy.


Dla brodnickich harcerzy to miejsce ma szczególne znaczenie. To tutaj, co roku 24 grudnia o godzinie 6:00 rano spotykają się wszyscy z Brodnickiego Hufca ZHP by wspólnie złożyć sobie świąteczne życzenia. To także miejsce częstych wędrówek i organizacji gier terenowych. Teraz Aleja im. Brodnickich Harcerzy będzie jeszcze bardziej wyjątkowa jako miejsce, o które będziemy mogli wspólnie dbać zgodnie z jednym z punktów Prawa Harcerskiego: "Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać". Cieszymy się, że już wkrótce będziemy wspólnie świętować otwarcie tej alei i mamy nadzieję, że stanie się ona ważnym elementem naszego miasta, przypominając o harcerskiej tradycji i społecznej odpowiedzialności.

Związek Harcerstwa Polskiego w Brodnicy zrzesza obecnie ok. 350 osób i działa od wielu lat na terenie naszego miasta i powiatu, dlatego zależy nam, aby miejsce poświęcone brodnickim harcerzom stało się przestrzenią ogólnodostępną, gdzie w przyszłości będziemy mogli organizować różne wydarzenia dla lokalnej społeczności. Chcemy także, żeby było to miejsce spędzania wolnego czasu wolnym od miejskiego zgiełku.


Z przyjemnością informujemy, że złożyliśmy wniosek (nr 8/2024) do Budżetu Obywatelskiego dotyczący modernizacji Alei. Im. Brodnickich Harcerzy w Brodnickim Lasku Miejskim. Już od początku lipca będą mogli Państwo zapoznać się z treścią naszego wniosku na stronie https://budzetobywatelski.brodnica.pl , a w dniach 16-30 września 2024r. Liczymy na Państwa głosy! Razem możemy stworzyć miejsce, które będzie dumą naszego miasta i miejscem spotkań dla wszystkich mieszkańców Brodnicy.

Share This Post

Post Navigation

Leave a Reply

Post Tags

related Posts