W I LO w Brodnicy odbył się międzyszkolny konkurs interdyscyplinarny pod Patronatem Starosty Brodnickiego RYWALIZUJEMY - ODKRYWAMY - ZDOBYWAMY
W konkursie wzięło udział 13 szkół podstawowych: nr 2, 3, 4 ,7 w Brodnicy, w Brzoziu, Bobrowie, Kruszynach, Nieżywięciu, Pokrzydowie, Szczuce, Szabdzie, Góralach, Wrockach. Uczniowie klas ósmych rozwiązywali zadania obejmujące wiedzę z przedmiotów szkolnych, ale też te dotyczące codzienności, podróży czy działalności charytatywnej. Nie zabrakło rozgrywek sportowych i gier zręcznościowych. Konkurs odbył się w atmosferze zabawy, integracji i twórczego podejścia do nauki.
Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 2 w Brodnicy. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Bobrowie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Szabdzie. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Powiat Brodnicki które wręczyła Dorota Bibik Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwo Powiatowego w Brodnicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez organizatora. To był ciekawy dzień, integrujący uczniów, nauczycieli, szkoły.
Dziękujemy szkołom za udział i zaangażowanie.








