SERWISY PRASOWE

Miasto i Powiat

Na Sygnale

1. runda Pucharu Polski Pitbike Off-road w Mrągowie

Udany początek sezonu brodnickich motocyklistów.

Zawodnicy Pitbike Brodnica w Mrągowie inaugurowali sezon wyścigowy cyklu Pucharu Polski Off-road. Zameldowali się na podium w swoich klasach.


W Mrągowie w stawce blisko 100 zawodników zameldowali się zawodnicy Pitbike Brodnica, sekcji sportowej Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych: Szymon Wysogrocki w klasie MRF Runner 80, w klasie stock 125 Wiktor Wysogrocki, Michał Gutmański, Filip Pankowski i Olaf Kędzia, a w klasie stock 150 junior zadebiutował Nikodem Orzechowski.


W czasie porannej sesji kwalifikacyjnej Michał Gutmański zajął 2. miejsce w klasie stock 125, a Nikodem Orzechowski - 2. miejsce w klasie stock 150 junior. Czasy osiągnięte w eliminacjach decydują o kolejności wyboru bramek startowych. Następnie odbywają się dwie sesjie wyścigowe.


Rewelacją zawodów okazał się debiutujący w klasie stock 150 junior Nikodem Orzechowski. Nikodem - wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski ubiegłego sezonu pokazał dobrą dyspozycję. W obu wyścigach jechał bezbłędnie i wygrał w swojej klasie, wykręcając przy okazji drugi czas tego dnia, ustępując jedynie Cyprianowi Bielińskiemu w najmocniejszej klasie Super Pit.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Przed sezonem trudno było odgadnąć, jak Nikodem odnajdzie się po przesiadce do silniejszej klasy - komentuje Mirosław Orzechowski, tata Nikodema. - W Mrągowie udowodnił, że jest szybki i będzie walczył o najwyższe cele. Zapowiada się ostra walka w każdym wyścigu, bo konkurencja jest naprawdę bardzo silna.


Dobrze spisali się rajderzy w najliczniejszej klasie stock 125. Michał Gutmański w swoich obu wyścigach przyjechał na drugiej pozycji, ustępując Szymonowi Pawlikowskiemu z toruńskiego MX Otopit.


- Do końca nie wiedzieliśmy, czy Michał pojedzie ze względu na infekcję, której nabawił się tuż przed wyjazdem. Nie sądzę, żeby był w pełni sił, dlatego drugie miejsce to i tak zadowalający wynik. Brawa dla Szymona - "Liska", który objechał świetne zawody - ocenia Marek Gutmański, tata Michała i szef Pitbike Brodnica. - Dla Michała  najważniejsze to spotkać się z kolegami na torze.


Pozostali zawodnicy w klasie stock 125 na wymagającym torze w Mrągowie jeździli ze zmiennym szczęściem: Filip Pankowski - 10., Wiktor Wysogrocki - 18., Olaf Kędzia - 21. Nie obyło się bez awarii i drobnych kontuzji.


Po raz pierwszy w historii zawodów odbył się wyścig klasy MRF Runner 80. To kategoria przeznaczona dla początkujących rajderów, którzy ścigają się na fabrycznym sprzęcie, a wszelkie ingerenje w osprzęt jest niedozwolone. Szymek Wysogrocki zajął 6. miejse w tej klasie.


Zawodników Pitbike Brodnica czeka intensywny maj. Najpierw 14 maja odbędzie się 2. runda Pucharu Polski w Głażewie, a następnie 28 maja 1. runda Mistrzostw Polski w Mórkowie k. Leszna.

Pitbike Brodnica jest sekcją sportową Brodnickiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych. Pitbike'i to minimotocykle o pojemności do 190 cc dla dzieci i dorosłych.


Share This Post

Post Navigation

Leave a Reply

Post Tags

related Posts