Klasyka to główny trend modnego wnętrza 2023 roku. Dekoracja salonu w tym stylu będzie najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią krzykliwości i luksusu. Klasyczny styl charakteryzuje się wysokimi sufitami, minimalistycznym wystrojem i neutralnymi kolorami. Zaleca się wykonanie tła w jasnych i miękkich kolorach.

Dla urozmaicenia możesz tworzyć oddzielne jasne akcenty. I nie zaniedbuj ich. W przeciwnym razie nie będzie możliwe osiągnięcie pożądanej rewitalizacji wnętrza. Z czasem styl łazienek nabiera futurystycznych cech. Sugeruje to, że konsumenci stopniowo rezygnują z niedogodności i rzeczy, które powodują stres. Jednym z najlepszych głównych trendów w modnym wnętrzu 2023 roku jest ogrzewanie podłogowe. Po zabiegach kąpielowych nikt nie chce nadepnąć na zimne płytki. Co więcej, może negatywnie wpływać na zdrowie. Dlatego w 2023 roku co druga osoba, która dokonuje napraw, wyposaża pomieszczenie w ogrzewanie podłogowe. Inteligentny prysznic stał się równie modnym odkryciem. Ta nowość będzie trendem dekady. Ostatnio wszyscy szukają dużej wanny. Ale teraz został zastąpiony przez zaawansowaną technologicznie kabinę prysznicową. Nie tylko wygląda stylowo, ale także skraca czas spędzany w łazience. 

O tym warto pamiętać!

W nowoczesnej sypialni liczy się każdy szczegół. Główną zasadą dekorowania tego pokoju jest stworzenie najbardziej komfortowego miejsca do wypoczynku. Aby poczuć się zrelaksowanym i spokojnym po ciężkim dniu, musisz najpierw wybrać odpowiednią paletę kolorów. Ciemne odcienie wcale nie nadają się do sypialni. Wizualnie zmniejszają przestrzeń i nie pomagają łatwo obudzić się rano. Szary lub mleczny odcień będzie opcją korzystną dla obu stron. Te kolory są uniwersalne, więc można je łączyć ze wszystkim. Co więcej, pozwalają mieszać style i tworzyć poczucie czystości. Nie zapomnij o powierzchni pokoju. Zaleca się wypełnienie dużej przestrzeni ciepłymi kolorami. Tworzą pozytywne nastawienie i pozytywne emocje. Jeśli sypialnia w mieszkaniu nie jest zadowolona ze swoich wymiarów, można ją wizualnie powiększyć za pomocą zimnych jasnych odcieni. 

Wszyscy są przyzwyczajeni do tego, że prędzej czy później jakaś dekada wraca do mody, dostosowuje się do współczesnych realiów i porusza umysły projektantów. Od kilku lat są lata 1970. Wiklinowe meble z rattanu, kudłate dywany, przysadziste sofy modułowe, które zapraszają do leżenia, a nie siadania, lakierowane drewno i sklejka, wytłaczana aksamitna tapicerka meblowa – to wszystko znaki swobodnej hipisowskiej i dyskotekowej ery, która powróciła do aranżacji wnętrz. Szczególnym szykiem jest łączenie przedmiotów nowoczesnych fabryk mebli stylizowanych na lata 70. i zabytkowych oryginałów w przestrzeni życiowej. Trend na gładkie linie i zaokrąglenia nabiera tempa w aranżacji wnętrz 2023. Zamiast sztywnego i prostokątnego jest gładki i opływowy. W ciągu ostatniego roku przyzwyczailiśmy się do łukowatych otworów i sof bez ostrych narożników. W tym roku płynne naturalne kształty i zaokrąglenia powinny stać się jeszcze większe.

W świecie mebli głównymi bohaterami stają się półksiężycowe sofy, krzesła i fotele z zaokrąglonymi oparciami, okrągłe stoły, stoliki kawowe i pufy. Dywany, rzeźby i inne elementy dekoracyjne również mają tendencję do uzupełniania się, dzięki czemu przestrzeń jest wizualnie bardziej miękka i przypomina naturalne krajobrazy. Lampy bąbelkowe są nadal aktualne, nowe słowo: lampy imitujące kształt grzybów. Chociaż nie tak nowy – kolejny modny hello z 1970 roku.  Projektowanie wnętrz Rzeszów z całą pewnością spełni wszystkie nasze oczekiwania.