O pracy w zawodzie adwokata marzy wiele osób, jednakże wymaga to nie tylko zdobycia odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia, ale także odpowiednich cech. Kancelarie adwokackie niemalże wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu, ale z usług tylko wybranych klienci są naprawdę zadowoleni. Podejście do pracy oraz cechy zawodowe i charakterologiczne mają bardzo duży wpływ na to, czy dany adwokat zyska renomę i nie będzie musiał narzekać na brak zleceń.

Dobry adwokat - czym się wyróżnia?

Skorzystanie z usług pierwszego lepszego adwokata nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli komuś zależy na osiągnięciu zamierzonych celów i byciu zadowolonym ze świadczonych usług. Samo posiadanie wykształcenia czy nawet doświadczenia nie gwarantuje jeszcze tego, że współpraca z wybranym adwokatem będzie rzeczywiście owocna. Bardzo ważną kwestia są cechy prawnika – zarówno te zawodowe, jak i charakterologiczne, od których zależeć będzie w dużej mierze to, czy będzie on właściwą osobą na danym stanowisku pracy. Adwokat powinien wyróżniać się oczywiście kompetencją i rzetelnością. Sama wiedza może okazać się niewystarczająca bez doświadczenia, dlatego też warto zapoznać się z opiniami na temat wybranego adwokata. Osoba piastująca tego typu stanowisko powinna być dyskretna, profesjonalna i lojalna. Każdego adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa przed sądem i innymi instytucjami państwowymi, dzięki czemu klienci obdarzają ich zaufaniem. Dobry prawnik działa niezależnie, a więc nie znajduje się pod wpływem osób trzecich, ale jest pełnomocnikiem swojego klienta i to tylko jego poleceniom podlega. Za pomocą środków prawnych podporządkowuje on wszystkie działania w imieniu ochrony praw swoich klientów.

Dobry adwokat jest osobą otwartą, która nie ma żadnych problemów z nawiązywaniem kontaktów i to niezależnie od tego, czy klient występuje w roli ofiary, oskarżonego czy też świadka. Prawnika powinien cechować również praktycyzm. Wszelkie jego działania powinny być podejmowane tak, aby w jak najbardziej przystępny sposób osiągnąć zamierzone cele. Adwokat powinien mieć na uwadze interesy swojego klienta, nie narażając go na zbędne koszty – w tym finansowe i emocjonalne. Ponadto powinien wyróżniać się empatią, dzięki której łatwiej będzie zrozumieć mu swoich klientów i przybraną przez nich postawę.

Tekst powstał przy współpracy z kancelarią: http://www.adwokat-gliwice.pl/

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki