Prowadzenie nawet małej, jednoosobowej firmy wiąże się z koniecznością odprowadzania składek oraz płacenia podatków. W przeciwieństwie do umowy o pracę, przy własnej działalności rozliczanej na zasadach ogólnych wysokość podatku dochodowego jest w każdym miesiącu inna i zależy przede wszystkim od tego, jaki przychód osiągnął przedsiębiorca oraz jakie poniósł w związku z tym koszty. Co zrobić, by się w tym nie pogubić?

Biura rachunkowe Poznań

Jeśli nie ma się żadnego doświadczenia w zakresie księgowości ani żadnej wiedzy na temat rodzaju oraz wysokości płaconych podatków, warto powierzyć rozliczanie firmy specjaliście. Takie rozwiązanie kosztuje (w zależności od branży, wielkości firmy oraz wybranej formy opodatkowania) od 100 do kilkuset złotych. Zlecenie prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu zdejmuje z nas jako przedsiębiorców obowiązek prowadzenia rozliczeń. Dobre biuro rachunkowe również przypomina o terminach związanych z płatnością składek ZUS oraz podatkiem dochodowym.

Zlecenie prowadzenia księgowości do biura rachunkowego zdejmuje z przedsiębiorcy obowiązek rozliczania przedsiębiorstwa. Dobre i godne zaufania biuro rachunkowe również przypomni o zbliżających się terminach płatności składek i podatków oraz wyśle informację o kwocie, którą należy uregulować.

Prowadzenie księgowości dla małej firmy - dlaczego warto zatrudnić księgowego?

Własny biznes czy jednoosobowa działalność gospodarcza to rzeczywistość dla wielu ludzi. Większa ilość obowiązków, niż przy pracy etatowej i do tego konieczność pilnowania rozliczeń finansowych sprawia, że dzień pracy przedsiębiorcy trwać może znacznie dłużej, niż 8 godzin. Co zrobić, by odepchnąć od siebie część pracy? Najlepszym sposobem na to jest zwrócenie się do biura rachunkowego o prowadzenie księgowości.

Jakie korzyści niesie za sobą skorzystanie z biura rachunkowego?

Najważniejszą korzyścią jest zaoszczędzony czas oraz mniejsze ryzyko popełnienia błędu przy rozliczeniach. Przekazanie obowiązku prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej jest szczególnie ważne, gdy nasza jednoosobowa działalność zaczyna się dynamicznie rozwijać. Wtedy lepiej powierzyć rozliczenia księgowej lub księgowemu, a samemu skupić się na rozwoju własnej firmy. Biuro rachunkowe Poznań będzie również przypominać o terminie płatności składek ZUS oraz podatków do Urzędu Skarbowego.

Ile to kosztuje?

Zlecenie prowadzenia księgowości dla jednoosobowej firmy lub przedsiębiorstwa zatrudniającego kilka osób kosztuje najczęściej od 100 do 400 - 500 złotych, zależnie od ilości dokumentów oraz wybranej przez przedsiębiorcę formy opodatkowania.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły