Człowiek prawie całe życie się uczy, cały czas rozwija swoje umiejętności oraz podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Chce w ten sposób stać się bardziej atrakcyjnym kandydatem dla pracodawcy. Tak samo jest w przypadku zawodu kierowcy. Wielu z nich korzysta ze szkoleń pozwalających im na coraz lepszą i bezpieczniejszą jazdę. Kursy takie przeprowadzają przeważnie szkoły doskonalenia jazdy znajdujące się w każdym większym mieście Polski. Biorąc udział w szkoleniach, można zdobyć wiedzę, której nie znajdzie się, czytając książki czy przeglądając  strony internetowe. Oprócz tego pod bacznym okiem instruktora można tę wiedzę potwierdzić praktyką jeżdząc na torze.

Człowiek prawie całe życie się uczy, cały czas rozwija swoje umiejętności oraz podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Chce w ten sposób stać się bardziej atrakcyjnym kandydatem dla pracodawcy. Tak samo jest w przypadku zawodu kierowcy. Wielu z nich korzysta ze szkoleń pozwalających im na coraz lepszą i bezpieczniejszą jazdę. Kursy takie przeprowadzają przeważnie szkoły doskonalenia jazdy znajdujące się w każdym większym mieście Polski. Biorąc udział w szkoleniach, można zdobyć wiedzę, której nie znajdzie się, czytając książki czy przeglądając strony internetowe. Oprócz tego pod bacznym okiem instruktora można tę wiedzę potwierdzić praktyką jeżdząc na torze.

Dlaczego szkolenie z własnym samochodem nie jest dobrym wyjściem?

Każda szkoła doskonalenia techniki jazdy proponuje swoim kursantom korzystanie podczas nauki z własnego samochodu. Praktycznie wszystkie te szkoły korzystają z takiej opcji. Wiadomo przecież, że samochody różnią się od siebie. Każdy samochód prowadzi się inaczej. Wpływ na to ma rocznik samochodu, rodzaj napędu, rodzaj opon, hamulce a przede wszystkim ogólny stan samochodu. Inaczej przecież jeździ się wysokiej klasy nowym samochodem a inaczej starym samochodem. Tak samo nauka kontroli poślizgu jest znacznie inna.

Z tych powodów nie warto przeprowadzać szkolenia na własnym aucie. Jeżdżąc samochodem na co dzień dobrze go znamy i podczas kursu nie nauczymy się wiele więcej. Oprócz tego ucząc się na innych samochodach poznajemy ich możliwości i staramy się je wykorzystywać. Korzystając podczas kursu z jazdy na torze, możemy w bezpiecznych warunkach sprawdzić granicę prędkości różnorodnych aut, której w drogowych warunkach nie powinniśmy przekraczać. Podczas szkolenia np. w driveracademy.pl poznamy w takim stopniu samochód, że będziemy mogli bezpiecznie poruszać się po drogach i czerpać przyjemności płynące z bezpiecznej jazdy.

Co jeszcze można zyskać?

Decydując się na dokształcenie w szkole doskonalenia jazdy musimy wiedzieć, że każdy kurs to dodatkowe koszty. Aby je obniżyć warto podczas szkolenia wybrać model auta, którym moglibyśmy jeździć w pracy, a wtedy opłata za szkolenie zwróci się do nas o dużo szybciej. Warto pamietać, że celem takich kursów jest przede wszystkim nauka bezpiecznej jazdy!