Czasy kiedy kwestie bezpieczeństwa traktowano po macoszemu słusznie minęły. Coraz częściej firmy poszukują zaawansowanych maszyn, które spełnią najbardziej restrykcyjne wymogi. Wszystko to ma na celu podniesienie jakości prac budowlanych i zwiększenie dbałości o zdrowie pracowników.

Innowacyjną metodą wykorzystywaną w podestach ruchomych jest SkyGuard. Patent opracowany przez JLG Industries używany jest we wszystkich modelach podestów teleskopowych oraz przegubowych producenta, które dostępne są w sprzedaży i można sprawdzić je na stronie oficjalnego dealera marki - http://jlg.com.pl/kategoria-produktu/podnosniki-przegubowe/.

System SkyGuard nie ogranicza przestrzeni ani widoczności,ma jedno zadanie – najogólniej mówiąc, ma zapewnić jak największe bezpieczeństwo operatorom. Cała aparatura uruchamiana jest przez wciśnięcie jednego przycisku i voila! Jesteśmy bezpieczni!

Czujnik SkyGuard włącza się pod wpływem nacisku pod szerokim zakresem kątów, dlatego też właśnie przestrzeń robocza nie jest w żaden sposób ograniczana. Po aktywacji następuje całkowite zatrzymanie wszystkich funkcji maszyny. Dzieje się to dosłownie w przeciągu jednej sekundy. Tym sposobem SkyGuard cofa lub anuluje funkcje, które były aktywne podczas włączania podestu.

Do zalet SkyGuarda zaliczyć można również:

  • możliwość odłączenia przy bardzo silnym nacisku,
  • funkcja resetowania poprzez aktywacje przycisku ciągłości pracy bądź e-wyłącznikiem.

Przykładowa sytuacja, w której wykorzystywany jest system SkyGuard przedstawiona jest poniżej:

Operator sterujący podestem ruchomym nie zauważa przeszkody za nim. Następuje uderzenie. W tej samej chwili operator informowany jest sygnałem dźwiękowym, że maszyna uderzyła w obiekt. Wtedy uruchamiany jest SkyGuard.

Warto inwestować w maszyny, które posiadają systemy bezpieczeństwa, jak przedstawiony SkyGuardzie. To inwestycja w efektywność pracy i co najważniejsze w zdrowie pracowników.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły