Rozwój internetu przyczynił się do pojawienia się nowych możliwości prowadzenia interesu. Otworzenie sklepu internetowego ma wiele zalet.

To przede wszystkim brak konieczności prowadzenia stacjonarnego punktu sprzedaży i związana z tym oszczędność, która wynika z braku opłat za czynsz, a także możliwość dotarcia do szerokiego odbiorcy, bez ograniczeń przestrzennych. Sprawdźmy, jak założyć sklep internetowy.

Co jest ważne?

Na początku należy określić charakter prowadzonej działalności gospodarczej. Jeżeli będzie to jednoosobowe przedsięwzięcie, należy zarejestrować je w CEIDG, jeżeli zaś pozostała forma prawna, np. spółka, należy dokonać wpisu w KRS. Trzeba też pamiętać żeby zgłosić się w urzędzie skarbowym jako podatnik VAT.

Jak otworzyć sklep internetowy?

Otwierając sklep internetowy należy mieć odpowiednio przemyślaną strategię, pomysł, kapitał oraz odpowiednio poznać rynek i naszą konkurencję. To właśnie od tych elementów zależeć będzie powodzenie całego przedsięwzięcia. Gdy już zdecydujemy, że sklep internetowy to biznes dla nas nadejdzie czas na działanie.

Witryna sklepu musi uwzględniać dobrze przemyślaną szatę graficzną. Pamiętajmy, że do potencjalnego odbiorcy dociera najwięcej bodźców wzrokowych. Istotna jest również treść stanowiąca opis produktów. Unikatowe opisy przyciągają uwagę klienta, ważne też, żeby nie były zbyt długie, ale za to uwzględniały najważniejsze zalety produktów. Uniknięcie błędów technicznych witryny pozwoli zachować jej wyższą atrakcyjność. Najważniejsze jest, żeby nie duplikować treści, co będzie miało znaczenie w kontekście ewentualnego pozycjonowania strony. Kiedy mamy do sprzedania kilka takich samych kubków, które różnią się tylko kolorem, nie warto zakładać oddzielnych podstron do każdego z nich i stosować te same opisy z uwzględnieniem jedynie innego koloru. O wiele korzystniej będzie zamieścić jedną stronę, z jednym opisem i dodać informację o możliwości wyboru koloru. Wpłynie to na wyższą jakość strony w oczach robota Google, który zwiększy jej widoczność w wynikach wyszukiwania.

Platforma Sky-shop.pl

Najbardziej dogodną formą założenia sklepu internetowego dla początkującego przedsiębiorcy jest skorzystanie z profesjonalnych platform sklepowych. Możemy rozpocząć od platformy sklepowej Sky-shop.pl. Oferuje ona bogate możliwości oraz różne szablony graficzne, które zapewniają piękną, profesjonalną i dobrze skrojoną pod względem marketingowym oprawę graficzną. Najważniejsze jednak jest możliwość uzyskania prostej, intuicyjnej i przejrzystej nawigacji, która zapewni klientowi swobodę prowadzenia zakupów.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły