Prowadzenie własnego biznesu to duży stres. Musisz pilnować wszelkich procesów – produkcyjnych, dotyczących księgowości, obsługi klienta oraz technologii informatycznych.

Dla małego zespołu tak duża ilość obowiązków to strzał w stopę. Właśnie dlatego warto zainwestować w outsourcing.

Czym jest outsourcing?

Outsourcing to zlecanie zewnętrznym firmom wykonywania konkretnych usług dla określonego przedsiębiorstwa. Zbiór tego rodzaju usług jest naprawdę szeroki. Na rynku dostępny jest np. outsourcing księgowości. Zamiast zatrudniać własną księgową można zlecić wykonywanie obliczeń rachunkowych zewnętrznym biurom. Dzięki temu uda się zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Z roku na rok rośnie popularność outsourcingu informatycznego. Trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwa, które nie korzystają z komputerów, nie mają swoich stron internetowych lub np. nie potrzebują skanera. Tego rodzaju systemy i urządzenia wymagają odpowiedniego serwisu. Opieka informatyczna firm to usługa zewnętrznego outsourcingu zajmującego się obsługą nowych technologii wykorzystywanych w konkretnym przedsiębiorstwie.

 

Czym zajmuje się outsourcing informatyczny?

Obsługa informatyczna firm opiera się na kilkunastu usługach. W ramach oferty można spodziewać się m.in.:

 

  • zarządzania urządzeniami sieciowymi;
  • usuwania wirusów;
  • reinstalacji systemów operacyjnych;
  • zarządzania serwerami;
  • serwisowania sprzętu;
  • szybkich napraw przy nagłych awariach;
  • modernizowania i tworzenia sieci komputerowych;
  • tworzenie kopii zapasowych (ochrona przed utratą danych).

 

Czy to się opłaca?

Z reguły outsourcing jest bardzo opłacalny. Oprócz szybkiej i profesjonalnej obsługi klient może spodziewać się doradztwa informatycznego. Ze względu na to, że w outsourcingu pracują grupy specjalistów, ich wiedza jest rozległa. Doświadczenie poszczególnych pracowników pozwala na dobranie funkcjonalnych sprzętów i stały monitoring sieci. Ponadto pracownicy pomogą w doskonaleniu używanych technologii. Ocena ich sprawności oraz użyteczności przyczyni się do wzrostu obrotów firmy.

Sprawdź też: https://retesly.pl/outsourcing-it/

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły