Choć palety drewniane cechują się dużą wytrzymałością, nie zawsze są w stanie zapewnić całkowitą ochronę. Dla dodatkowego zabezpieczenia stosuje się nadstawki, które zmieniają zwykłą europaletę w skrzynkę.

Czy warto się na takie rozwiązanie zdecydować? O tym w dzisiejszym artykule.

Nadstawki na palety. Tanio i skutecznie?

Nadstawki na drewniane palety to zdaniem specjalistów tani i skuteczny sposób na dodatkowe zabezpieczenie przewozowego towaru. Gdzie najczęściej się z tego rozwiązania korzysta? Nadstawki to ulubieńcy transportów produktów zarówno delikatnych, jak i ciężkich. Działają w prosty sposób – utrzymują towar w jednej, konkretnej pozycji chroniąc go przed przesuwaniem się i wynikającymi z tego powodu uszkodzeniami.

Co przewóz to nadstawka, czyli o indywidualnych zamówieniach

Uważasz, że przewożony przez Ciebie towar ma specjalne wymogi co do zabezpieczenia? Spokojnie. Przy obecnej, bogatej ofercie usługowej masz szansę zdobycia nadstawki stworzonej na indywidualne zamówienie i w 100% dostosowanej do typu transportowanego przez Ciebie produktu. Mamy tutaj na myśli na przykład nadstawki uzupełnione o specjalne przegródki, które chronią kilka rodzajów towaru przed zmieszaniem się lub takie, które cechują się wyjątkową stabilnością niezależnie od tego, przez jaki czas będą zmuszone do działania.

5 zalet nadstawek na palety drewniane

Dostosowanie do palet standardowych i drewnianych

Zdecydowałeś się na zakup palet drewnianych lub europalet i nie masz pewności czy znajdziesz dopasowane do nich nadstawki? Nie martw się! Nadstawki paletowe drewniane cechują się atrakcyjną kompatybilnością z każdym rodzajem palet.

Prostota montażu i stabilność

Transport towarów bardzo często wymaga szybkości działania. W tym na pewno pomoże fakt, że nadstawki montuje się w sposób prosty. Czym jednak byłaby nadstawka, gdyby nie zapewniała ochrony konkretnym produktom? W tym pomoże ich stabilność i fakt, że nie przesuwają się po powierzchni palet.

Wielorazowe wykorzystanie

Nadstawki z palet drewnianych to nie tekturowa zabawka. Raz zakupione wystarczą Ci na długo i pomogą w co najmniej kilku przewozach, za każdym razem zapewniając początkową, wysokiej jakości ochronę.

Wykonanie z taniego, odpornego na uszkodzenia materiału

Palety drewniane nie należą do najdroższych materiałów, to żadna tajemnica. Ich ceny za sztukę wahają się w granicy kilkudziesięciu złotych. Tak atrakcyjna cena wiąże się z jeszcze jednym elementem – trwałością.

Dopasowanie do norm fitosanitarnych

Nadstawki na palety drewniane cechują się odpornością na działanie insektów i spełniają ogólnie przyjęte normy bezpieczeństwa, w tym normy fitosanitarne ISPM 15. Dzięki temu masz pewność, że każdy produkt, jaki zdecydujesz się przewieść na paletach w połączeniu z nadstawkami zachowa swoją wartość.

W artykule wykorzystano informacje o europaletach zawarte na stronach Center PAL.

loading...

Porady dla czytelników

loading...
loading...