W ubiegłym roku międzynarodowa sieć supermarketów Kaufland zdecydowała się na działania związane z wyjściem w sprzedaż internetową. Sprzedaż internetowa jest na razie testowana na rynku niemiecki, a przyszłości to rozwiązanie ma pojawić się także w Polsce.

Kaufland to sieć sklepów obecnych w wielu krajach, sprzedaje się tam produkty spożywcze, oraz produkty do codziennego użytku w gospodarstwach domowych. Są to nowoczesne sklepy wielkopowierzchniowe. W całej Europie takich sklepów jest około 1200, w naszym kraju jest ponad dwieście marketów tej firmy, jeden z nich znajduje się w Brodnicy (Henryka Sienkiewicza 6, 87-300 Brodnica)

Trochę historii.

  • pierwszy sklep pod marką Kaufland otwarto w 1984 roku w Niemczech
  • poza granicami Niemiec pierwszy sklep tej marki powstał w czeskim Kładnie, a było to w roku 1998
  • sklepy Kaufland są obecnie w takich krajach jak: Niemcy, Polska, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Bułgaria, oraz Rumunia
  • pierwszy sklep w Polsce został otwarty w 2001 roku

Sieć sklepów Kaufland to potężny pracodawca dla około 150 tys. ludzi w całej Europie w tym ponad 15 tys. osób zatrudnionych jest w polskich sklepach tej marki. W Europie znajduje się pięć zakładów mięsnych, oraz siedemnaście centrów zajmujących się logistyką. Jest to wiodąca firma wśród innych przedsiębiorstw, które zajmują się handlem artykułami spożywczymi.

Gazetki promocyjne Kaufland na Kwiecień 2017

Gazetki z promocjami zawierają najnowsza ofertę sklepu. Gazetkę można obejrzeć w formie elektronicznej na stronie internetowej www.gazetkonosz.pl/kaufland/. Ulotki, oraz katalogi z wybranymi promocjami w sklepie są wydawane, co tydzień. Można je obejrzeć na wspomnianej wyżej stronie, lub też zamówić ich dostarczenie na swoją elektroniczną skrzynkę pocztową. To idealny sposób na to, aby już nigdy nie przegapić żadnej ciekawej oferty w tym sklepie. Sklepy marki Kaufland cieszą się duża popularnością ze względu na bogaty wybór, dobrej, jakości i w korzystnych cenach.

Gazetka Kaufland na Kwiecień 2017 już na pierwszy rzut oka wyróżnia się spośród innych, przede wszystkim tym, że jest ona dość mocno rozbudowana. Sklepy Kaufland oferują wyjątkowo tanie produkty marki własnej K- Classic, oraz artykuły wielu znanych i popularnych marek producentów żywności. Gazetka to nie tylko najciekawsze propozycje cenowe, ale również ciekawy kącik z poradami, ciekawostkami, oraz krzyżówka z nagrodami w postaci bonów zakupowych do sklepu.

Kaufland - Aktualna gazetka z promocjami na ten tydzień:

Aktualna gazetka Kaufland od 6.4.2017 już jest a w niej:

 

  • Akcesoria do pieczenia po 6.99 zł
  • Akcesoria stołowe (porcelana, patelnie, garnki, talerze) od 2.99 zł
  • Dekoracje świąteczne (koszyki wielkanocne itp.) od 9.99 zł

 

Kaufland stawia na rozwój.

Obecnie coraz więcej sklepów sięga po możliwości, jakie daje e-commerce. W Niemczech ruszył już pierwszy sklep internetowy, który posiada w swojej ofercie wiele produktów zarówno świeżych jak i mrożonych. Firma planuje rozwój tego typu placówek w pozostałych krajach. W tym roku zaplanowane jest uruchomienie sklepu internetowego w Rumunii. Można spodziewać się tego, że takie rozwiązania znajdą bardzo szybko miejsce na terytorium naszego kraju. W krajach takich jak Polska, Niemcy, oraz Rumunia uruchomione zostały specjalne aplikacje mobilne, będące początkiem dalszych działań w kierunku e-commerce. Aplikacja mobilna ułatwia przygotowanie listy zakupów, tak przygotowaną listą można dzielić się ze swoimi domownikami. Poprzez aplikację mobilną Kaufland uzyskuje się dostęp do bazy ponad tysiąca różnorodnych przepisów kulinarnych. Korzystając, na co dzień z tej aplikacji w swoim smartfonie można bez problemu za pomocą geolokalizacji odnaleźć najbliższy sklep tej marki. Wszelkie komentarze, opinie, sugestie na temat funkcjonowania sklepu można wysyłać poprzez aplikację bezpośrednio do Centrum Obsługi Klienta.

Obecnie wielokanałowa sprzedaż jest prowadzona, lub wprowadzana przez wiele sklepów znanych marek. Sieć Kaufland dostosowując się do obecnie panujących tendencji również realizuje plany rozwoju w tym zakresie. Nowe rozwiązania e-commerce będą realizowane na bazie istniejącej już sieci placówek logistycznych. Klasyczne sklepy internetowe cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Korzystanie ze sklepów znanych marek znanych z zakupów tradycyjnych cieszy się dużym zaufaniem. Wiąże się to zapewne z faktem, że sieci te zdobyły sobie już uznanie u dużej liczby klientów robiących zakupy w sposób tradycyjny. Można przypuszczać, że w przeciągu najbliższych lat sklep internetowy pod logo Kaufland będzie funkcjonował w Polsce.

loading...
  Polecamy książki

Porady dla czytelników

loading...
Zdrowie i uroda
Finanse
Firma
Prawo i Podatki
Gadżety i Hobby
Moda i Trendy
Budownictwo
loading...
Polecane artykuły