Zainteresowanie usługami firm przeprowadzkowych rośnie z roku na rok.

Dzisiaj wybierane są one coraz częściej po to, aby przeprowadzka mieszkania była łatwiejsza, wygodniejsza i szybsza, także wtedy, gdy nie dysponuje się odpowiednim samochodem lub pomocną ręką bliskich osób.

Chyba każdy z nas, kto kiedykolwiek brał udział w przeprowadzce mieszkania, zdaje sobie sprawę z tego, że jej zorganizowanie niejednokrotnie jest bardzo wymagające. Pod uwagę trzeba wziąć szereg czynników – od pakowania, poprzez wynoszenie i wnoszenie mienia, a skończywszy na transporcie, także gabarytów.

Wymaga ona również sporo czasu, dlatego nie można odkładać przygotowań do niej na ostatni moment. Poza tym nie każdy z nas może korzystać z pomocy w jej urządzeniu. Właśnie dlatego firmy przeprowadzkowe mają dzisiaj mnóstwo pracy, zarówno w zakresie organizacji przeprowadzek lokalnych, jak i tych międzynarodowych.

Co oferują firmy przeprowadzkowe?

Zakres usług większości firm przeprowadzkowych jest bardzo szeroki – organizują one przeprowadzki mieszkań i domów, przeprowadzki firm, a także innych lokali. Mogą zająć się przewiezieniem powierzonego mienia we wskazane miejsce, ale również świadczą innego rodzaju usługi, aby przeprowadzka była szybka i wygodna. To powoduje, że nie trzeba już zajmować się niczym samodzielnie.

Przykładowe usługi firm przeprowadzkowych:

  • dostarczenie materiałów do pakowania mienia
  • pakowanie i zabezpieczanie mienia
  • transport gabarytów, na przykład AGD, RTV, mebli
  • wynoszenie i wnoszenie mienia
  • sprzątanie po przeprowadzce
  • utylizacja niepotrzebnego mienia
  • magazynowanie na wskazany okres

Oczywiście, jest to tylko przykładowy zakres usług oferowanych przez firmy przeprowadzkowe, dlatego warto zapoznać się z nim przed wybraniem konkretnej oferty, aby przeprowadzka mieszkania była w pełni udana i nie była związana z wysokimi kosztami.

Kiedy warto przeprowadzić się z firmą?

Jak wspomnieliśmy już na początku, istnieje szereg sytuacji, w których skorzystanie z pomocy firmy przeprowadzkowej jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim sprawdzi się wtedy, gdy liczy się komfort, nie ma się czasu na samodzielną organizację przeprowadzkę, a także wtedy, gdy nie ma się odpowiedniego zaplecza do tego celu – samochodu oraz pomocy innych osób.

Oczywiście, korzystanie z usług firm przeprowadzkowych jest również związane z dodatkowymi kosztami, niemniej jednak wcale nie są one tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Zwykle za godzinę usługi przeprowadzkowej trzeba zapłacić około 60-90 złotych w zależności od oferty oraz od metody rozliczeń.

Najczęściej za przeprowadzkę w lokalną, w obszarze jednego miasta, trzeba uiścić około 200-400 złotych. Z kolei za przeprowadzki odbywające się międzymiastowo trzeba już uiścić kwotę zależną od liczby pokonanych kilometrów. Najlepiej wysłać zapytania ofertowe do kilku firm, by uzyskać wyceny i wybrać najbardziej atrakcyjne cenowo usługi przeprowadzkowe zapewniające pełne wsparcie.

Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową?

Dzisiaj w Polsce działa wiele firm przeprowadzkowych, dlatego też przed skorzystaniem z usługi warto zapoznać się z różnymi propozycjami. Przystępna cena, szeroki zakres usług, szybka pomoc 24 godziny na dobę, pozytywne referencje klientów – to tylko niektóre z zalet, jakie bierzemy pod uwagę przy wybieraniu firm przeprowadzkowych.

Do skorzystania ze swoich usług przeprowadzkowych zaprasza firma Jupiter Transport, która od lat zajmuje się świadczeniem w tym właśnie zakresie. Organizuje przeprowadzki krajowe i międzynarodowe. Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie pod adresem: http://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-miedzynarodowe