Wybór profesjonalnego odkurzacza przemysłowego nie jest zadaniem prostym. Czym należy kierować się podczas wyboru odpowiedniego modelu, na jakie parametry zwrócić uwagę? W tekście postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Czasy się zmieniają , potrzeby rosną, producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych technologii aby wyposażyć te ogromne i super mocne maszyny w akcesoria i silniki spełniające coraz to większe zapotrzebowania odbiorców. My szukaliśmy odkurzacza do czyszczenia wielkopowierzchniowej hali.

 

Odkurzacze przemysłowe dobrane do potrzeb

Na wstępie zaczęliśmy się zastanawiać co my tak naprawdę będziemy wciągać, oraz jaki to rodzaj brudu / pyłu. Hala ma około 1000m2 powierzchni po podłodze, czyli do najmniejszych nie należy. Na rynku jest mnóstwo producentów i modeli , my skupiliśmy się na wyszukaniu firmy , która po pierwsze w pełni kompleksowo nas obsłuży , fachowo doradzi, oraz zapewni 24 miesięczną gwarancję najlepiej w systemie door to door oraz będzie posiadała własny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Znaleźliśmy około 10 firm ale szczególną uwagę przykuła firma Kanwod-Invest ze Śremu pod Poznaniem, gdyż ich oferta opierała się o urządzenia strickte przemysłowe, co za tym idzie znaleźliśmy w niej mnóstwo modeli również na półce profesjonalnej, poczynając od odkurzaczy przemysłowych do biur na przykład bardzo ciekawy model Eurom Force Vacuum Cleaner, przez odkurzacze do szlifierek Eurom Force 1420s, do czyszczenia basenu jak włoski Lavor Swimmy po odkurzacze piorące jak włoski Lavor GBP20. Ale to była półka dom / ogród / warsztat czyli tak zwane hobby.

Linia Pro - profesjonalne odkurzacze przemysłowe dla wymagających

My jednak skupiliśmy się na linii PRO, czyli odkurzaczach gabarytowych z dużymi zbiornikami , z minimum dwoma silnikami, i bardzo ważnym dla nas był wózek transportowy oraz system łatwego opróżniania zbiornika. Firma Kanwod Invest to firma ściśle współpracująca z najlepszymi producentami z Europy takimi jak Karcher, Lavor , Eurom, Annovi Reverberi, Stanley i innymi. Dzięki temu mogliśmy liczyć na wysoką jakość , i najwyższej klasy wykonanie. Nie oszukujmy się Chińskie produkty nie są najgorsze ale jeśli chodzi o klasę specjalizacji to znacznie odbiegają od europejskich norm. Udało nam się dowiedzieć , że odkurzacze profesjonalne to całkiem inne wykonanie , gdyż silniki wzmacniane są specjalnymi turbinami jak na przykład w modelach Lavor Taurus , który wyposażony jest w 3 niezależnie pracujące silniki o mocy 1200W, dzięki którym jesteśmy w stanie wciągnąć najdrobniejszy pył z największych wgłębień w miejscu odkurzanym. Jego siła ciągu to aż 162 l/s a ogromny prawie 80-cio litrowy zbiornik pozwala na długą nieprzerwaną pracę. Nie musimy co chwilę go opróżniać. Cena takiego odkurzacza to 2300zł , tak więc możemy bezpardonowo stwierdzić, że wartość jest adekwatna do jakości i możliwości maszyny.

Kolejnym ciekawym modelem był Eurom Force 2070 i 3080 gdzie różnice między nimi to kolejno 2 i 3 silniki, oraz 70-cio i 80-cio litrowe zbiorniki. Jakość wykonania odkurzaczy jest na najwyższym klasowym poziomie , gruba stal nierdzewna i bardzo mocne turbiny jak również wzmacniany wąż i ergonomiczny wózek transportowy wraz z uziemieniem powodują iż urządzenie idealnie sprawdza się w najtrudniejszych warunkach pracy. Należy tu zwrócić szczególną uwagę na sposób rozwiązania pracy silników. Holenderski producent firma Euromac, stworzyła system niezależnej pracy silników. W prostym języku oznacza to iż możemy pracować bez limitu. Jeżeli pracujemy na na przykład dwóch silnikach i zacznie się odkurzacz przegrzewać, to wyłączamy je, i uruchamiamy trzeci a w tym czasie pozostałe dwa chłodzą się i po czasie można już pracować na nich z powrotem.

Filtry stosowane w odkurzaczach przemysłowych

Kolejnym fenomenem zastosowanym w urządzeniu jest filtr membranowy. Jest to specjalistyczny filtr do pyłów klasy M (drobnych pyłów, kurz, pył gipsowy,sadza) który osadzony jest na plastikowej ramie ułożonej wokół rantów zbiornika. Filtr można demontować i prać, czyli staje się jednocześnie akcesorium wielokrotnego użytku. Odkurzacze Eurom Force 2070 i 3080 są oczywiście totalnie bezworkowe, czyli do jakiejkolwiek pracy ich nie przeznaczymy , nie musimy stosować dodatkowych worków. Kolejnym ich atutem jest wygodny wózek transportowy, ze specjalnym system opróżniania zbiornika , który w naszym przypadku, był punktem wyjściowym, gdyż nie wyobrażaliśmy sobie ciągłego wynoszenia 80-cio litrowego zbiornika, nie wspominając o jego obracaniu celem opróżnienia.

Wyposażenie odkurzaczy przemysłowych

Odkurzacz jest wyposażony w profesjonalne rury, oraz ssawki do odkurzania suchych i mokrych powierzchni, co daje nam dwie funkcje w jednym urządzeniu. Holenderski producent , zadbał również o montaż węża spustowego dzięki któremu w bardzo prosty sposób możemy wylać z odkurzacza ciecz. Ostatnim bardzo ciekawym i naprawdę bardzo rzadkim elementem jest łańcuszek uziemiający odkurzacz. Jest to w naszych oczach najwyższy poziom bezpieczeństwa, który Eurom Force 2070 i Eurom Force 3080 mogą zapewnić użytkownikowi i potencjalnemu nabywcy.

W gruncie rzeczy odkurzacze przemysłowe cenowo nie wyglądają tragicznie, gdyż nawet małe firmy usługowe mogą pozwolić sobie na ich zakup gdyż ceny kształtują się na poziomie 1249zł za model dwusilnikowy Force 2070 i 1449zł za model trzysilnikowy Force 3080. Akcesoria i dodatki są bardzo łatwo dostępne ze względu na użycie uniwersalnych średnic. Jako ostatni naszą uwagę przykuł model włoskiej marki Lavor , ogromny multifunkcyjny kombajn z serii Profesjonalnej pod kryptonimem SOLARIS. Odkurzacz wyposażony w trzy niezależnie pracujące turbiny , każda o mocy 1200W.

Jest to odkurzacz do powierzchni suchych, mokrych oraz posiada funkcję prania. Producent wyposażył go w dwa zbiorniki , jeden główny , największy, na nieczystości, brudną wodę, lub zbierany piasek itp. Oraz drugi na czystą wodę z detergentem, którego używamy podczas na przykład prania tapicerki, czy dywanów, lub innych pożądanych przez nas obiektów. Dodatkowo odkurzacz wyposażony jest w pompkę do detergentu i specjalne ssawki do prania. Jak w każdym „dużym kolosie” producent nie zapomniał o wózku transportowym. Lavor Solaris to urządzenie w półce cenowej 3000zł , cena nie najniższa ale multifunkcyjność maszyny pozwala nam spojrzeć na nią od strony opłacalności i możliwości, na produkt który jest w stanie bardzo szybko zwrócić się w poniesionych kosztach a to dla każdego nabywcy jak i dla nas bardzo ważny aspekt.

Duży wybór odkurzaczy przemysłowych znajduje się w sklepie KT-24.eu.

Finalnie stanęliśmy przed bardzo trudnym wyborem, gdyż każdy wyżej opisany model jest ideałem w swojej klasie. Każdy posiada specjalne systemy filtracji, ogromną moc, i profesjonalne akcesoria. Każdy tak naprawdę jest w stanie spełnić nasze oczekiwania. Jednakże finalną decyzją i wyborem stał się ostatni opisywany model włoskiego producenta Lavor Solaris, gdyż jego możliwości dzięki funkcji prania pozwolą nam na rozszerzenie w przyszłości naszych usług  Ale to tylko nasze spostrzeżenia, jeżeli nie będziecie patrzeć takimi kategoriami jak my, może Wam w zupełności wystarczyć model holenderskiego producenta Eurom Force 3080.