Wykonując prace biurowe spędzamy co najmniej 8 godzin dziennie w pozycji siedzącej, a to dopiero początek. Niestety większość z nas również odpoczywa również na kanapie. W związku z tym bardzo ważne jest, żeby meble biurowe z jakich korzystamy były funkcjonalne, ergonomiczne i wysokiej jakości.

Meble przeznaczone do pracy biurowej muszą być przede wszystkim komfortowe i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jest to gwarancja tego, że meble biurowe będą odpowiednio służyć pracownikom i spełniać wszelkie normy. Ich ważnym, również niezbędnym elementem jest możliwość regulacji. Pozwoli ona dostosować np. fotel do sylwetek różnych osób z niego korzystających.  

Jak Cię widzą tak, Cię piszą 

Oczywistym jest, że przede wszystkim najważniejsza jest ergonomiczność i funkcjonalność mebli biurowych. Jednak to nie wszystko. Biuro lub gabinet musi również świetnie się prezentować. Jego wygląd powinien odzwierciedlać charakter firmy i być dostosowany do jej potrzeb. W przypadku pojedynczego biura meble mogą być zdecydowanie większe oraz bardziej indywidualne. Jeśli mowa o przestrzeni typu open-space podczas zakupu mebli warto zwrócić uwagę czy możliwe jest ich ułożenie w taki sposób, by każdemu pracownikowi zapewnić odrobinę prywatności, wydzielić własną przestrzeń. Niezależnie od typu biura, jego przestrzeń powinna być funkcjonalna i bezpieczna dla osób w nim pracujących. 

Czy meble biurowe muszą być drogie? 

Oczywiście, ze nie. Ceny mebli biurowych są różne, jednak jest kilka elementów na które trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie. Podstawową kwestią są materiały z jakich mebel jest wykonany. Powinny one posiadać atesty higieniczności i pochodzić od sprawdzonych producentów. Niestety, niska cena rzadko idzie w parze z dobrą jakością. W szczególności należy uważać na meble pochodzące z Chin lub wschodniej granicy. Często nie posiadają one odpowiednich atestów i wykonane są z materiałów niebezpiecznych dla naszego zdrowia. Jeżeli chodzi o trwałość mebli, kluczowym elementem są okucia i fragmenty chromowane. Najczęściej to one pierwsze ulegają zużyciu lub zniszczeniu. Pamiętajmy też o ochronie środowiska, warto wybierać meble wykonane z materiałów bezpiecznych dla ekosystemu. W przypadku foteli lub sof naszą uwagę powinny zwrócić tkaniny jakimi są one obite. Również w tym przypadku ważne są atesty i certyfikaty. Dobry materiał musi być odporny na ścieranie oraz objęty gwarancją producenta.  

Gwarancja producenta również może pomóc nam określić jakość mebli. Jeżeli jest ona krótsza niż 2 lata, powinno wzbudzić to naszą czujność. Dobre meble, w szczególności krzesła i fotele powinny mieć okres gwarancyjny co najmniej 5 letni. Pamiętajmy im dłuższy tym prawdopodobnie mamy do czynienia z lepszymi meblami biurowymi. 

Na co zwrócić uwagę wybierając meble biurowe? 

Bardzo ważne jest wykonanie mebli, nie tylko jakość materiałów ma tutaj znaczenie. W przypadku biurek, szafek czy stołów kluczowa jest stabilność. Najlepiej jeżeli osadzone są one na metalowych nogach lub nóżkach – jest to zdecydowanie trwalsze rozwiązanie niż popularne nogi płycinowe. Wybierając biurka zwróćmy uwagę jak są montowane nogi – unikajmy tych przykręcanych bezpośrednio do blatu. Lepiej sprawdzą się takie z dodatkowym stelażem pod blatem, zapewnia on zdecydowanie lepszą stabilność.  

Masz wygórowane oczekiwania na meble biurowe? Sprawdź ofertę NoNameOffice Katowice - specjalizujemy się w dostarczaniu rozwiązań biurowych i mieszkaniowych!