Automatyczna owijarka do palet to urządzenie, które wykorzystywane jest w wielu przedsiębiorstwach z różnych branż. Umożliwia między innymi zabezpieczenie zapakowanego towaru na czas transportu bądź też magazynowania. Dodatkowo znacznie przyspiesza pakowanie ładunków zbiorczych umieszczanych na paletach i pozwala na zwiększenie efektywności tego procesu. Czym więc jest automatyczna owijarka do palet i jak działa? Gdzie najczęściej jest wykorzystywana? Sprawdźmy.

Czym jest owijarka automatyczna do palet?

Automatyczne owijarki paletowe to urządzenia wykorzystujące popularną folię stretch do zabezpieczania towarów umieszczanych najczęściej na paletach. Są to specjalistyczne maszyny oparte o nowoczesną technologię, która umożliwia ich pracę przez 24h na dobę. Automatyczna owijarka bez ingerencji człowieka sama rozwija folię ze szpuli, a następnie owija ją dookoła towaru umieszczonego na palecie. Przy czym należy podkreślić, że maszyna robi to bardzo dokładnie.

Zalety wykorzystania owijarek do palet

Automatyczna owijarka do palet pozwala na szybkie pakowanie towarów umieszczanych na paletach. Cechuje się dużą powtarzalnością oraz pozwala na efektywne wykorzystanie folii do pakowania. Dzięki temu urządzeniu każda paleta jest zabezpieczona dokładnie bez angażowania pomocy pracowników. Co więcej, urządzenia te pozwalają zoptymalizować koszty pakowania oraz tak jak owijarka do palet Optipack gwarantują dużą wydajność pracy, nawet do kilkudziesięciu palet na godzinę.

Jakie są rodzaje owijarek do palet?

Najczęściej na halach produkcyjnych oraz magazynowych wykorzystywane są owijarki do palet pionowe z obrotowym stołem bądź ramieniem. Te pierwsze działają na takiej zasadzie, że wyposażone są w platformę, na której umieszcza się paletę z towarem. Następnie po uruchomieniu maszyny, zostaje ona wprowadzona w ruch okrężny, a folia jest na nią nawijana. Z kolei podczas pracy owijarki z wirującym ramieniem paleta z towarem pozostaje nieruchoma, a ramię maszyny owija folią towar na niej znajdujący się. Jest to efektywniejsza metoda pakowania w porównaniu do owijarek z obrotowym stołem.

Dzięki tym cechom automatyczne owijarki znajdują się na wyposażeniu wielu firm z branży spożywczej oraz przemysłowej, a także na nowoczesnych halach magazynowych.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści