Zaopatrywanie pracowników w wodę nie jest jedynie dobrym pomysłem. Przede wszystkim jest wymóg podyktowany przez nasze prawo.

Każda firma zatrudniająca pracowników ma obowiązek zapewnić zatrudnionym nieograniczony dostęp do wody pitnej. Znajomość praw oraz obowiązków w aspekcie higieny pracy jest niezwykle ważne. Głównie dlatego ponieważ pomoże Ci uniknąć problemów.

Woda dla pracowników a prawo

Pracodawcy w Polsce są zobowiązani do dostarczania wody pitnej pracownikom. Zapewnienie wody w firmie jest niezbędne z racji na konieczność stworzenia bezpiecznego miejsca pracy. Niestosowanie się do przepisów jest oczywiście nielegalne, jest również niezdrowe dla osób zatrudnionych.

Pracodawcy mają obowiązek dostarczenia wody pracownikom gdy:

  1. temperatura w pomieszczeniu wskazuje więcej niż 25°C;
  2. w miejscu pracy panuje mikroklimat zimny tzn., siła chłodząca powietrza (WCI) sięga powyżej 1.000;
  3. praca wykonywana jest w otwartej przestrzeni, gdzie temperatura wynosi mniej niż 10°C albo więcej niż 25°C;
  4. praca związana jest z wysiłkiem fizycznym, który powoduje wydatek energetyczny;
  5. stanowisko pracy znajduje się w gorącym mikroklimacie, gdzie temperatura wynosi więcej niż 28° C.

BHP w sprawie wody dla pracowników

Na każdym pracodawcy leży obowiązek zaopatrywania pracowników w wodę. W trakcie cieplejszych dni albo w warunkach szczególnie uciążliwych zwiększa się zapotrzebowanie na wodę. Zdecydowanie woda dla pracowników jest istotnym aspektem dla każdego przedsiębiorstwa.

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dn. 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) stanowi, że pracodawca musi zapewnić pracownikom wodę zdatną do picia w odpowiedniej ilości.

Staropolska® - moc minerałów w najczystszej postaci

Kupując wodę Staropolska® otrzymujesz jedną z najświeższych wód mineralnych na rynku. Staropolska® uzyskała certyfikat HACCP - międzynarodowe wyróżnienie wydawane przez niemiecką organizację TÜV Rheinland. Ponadto, Staropolska® została  również nagrodzona przez sommelierów z Brukseli certyfikatem International Taste Institute.

Woda dla pracowników - bezpłatna dostawa na terenie Polski

Jest kilka możliwości zaopatrywania się w wodę dla pracowników. Jako producent wody mineralnej Staropolska® wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Klientów.

Wiemy jak ważna jest szybka oraz pewna dostawa wody dla pracowników. Dlatego gwarantujemy dostawy wody butelkowanej szybko i bezpłatnie w dowolne miejsce w kraju. Woda na bezzwrotnych paletach dostarczana jest najczęściej następnego dnia od złożenia zamówienia!

Wejdź na: www.wodadlafirmy.pl

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści