Praca w niemieckiej opiece staje się coraz popularniejsza. Dzisiaj znalezienie szteli nie jest wcale trudne – w Internecie widnieje sporo ogłoszeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejnym plusem jest fakt, że opiekunki w Niemczech dobrze zarabiają. Ile dokładnie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Wysokość zarobków w niemieckiej opiece

Trudno jednoznacznie określić, ile powinna zarabiać opiekunka pracująca w Niemczech. Ostateczna wysokość wypłaty zależy od wielu czynników. Podstawowym jest znajomość języka niemieckiego. To główne kryterium, na które patrzą niemieccy pracodawcy i bez niego trudno znaleźć pracę. Od opiekunek wymaga się przynajmniej podstawowej umiejętności porozumiewania się po niemiecku. Im lepsza znajomość języka, tym więcej pieniędzy można zarobić. A co, jeśli w ogóle nie znasz niemieckiego, a chcesz pracować w opiece? Przede wszystkim znajdź dobrą agencję. W większości przypadków organizują one specjalne kursy językowe dla opiekunek w Niemczech.

Drugi czynnik wpływający na zarobki w niemieckiej opiece to stan zdrowia seniora. Im jest on poważniejszy, tym więcej obowiązków czeka na opiekunkę. Nietrudno więc się domyślić, że stawka powinna być odpowiednio wyższa. Dużo jednak zależy od preferencji konkretnej rodziny i od doświadczenia samej opiekunki. Im wyższe kwalifikacje, tym większa szansa na atrakcyjną wypłatę. Warto więc prosić o referencje z poprzednich miejsc pracy.

Etapy rekrutacji do pracy w opiece w Niemczech

Rekrutacja opiekunek do pracy w Niemczech wygląda zwykle tak samo. Pierwszy etap to zgłoszenie się do firmy – przez formularz kontaktowy, telefonicznie albo osobiście. Na portalu SenioPort można też zamieścić własne ogłoszenie o tym, że szukasz zatrudnienia jako opiekunka w Niemczech. Innym sposobem jest wyrażenie zainteresowania opublikowaną przez firmę ofertą pracy. Powinna ona zawierać: wynagrodzenie za miesiąc, lokalizację zlecenia, dokładny opis podopiecznego, wymagania, warunki mieszkaniowe i wszystkie inne istotne informacje. Następnym etapem jest rozmowa z rekruterem. Zazwyczaj odbywa się ona przez telefon, a jej część to krótki dialog po niemiecku. Jeżeli opiekunka przejdzie ją pomyślnie, czas na omówienie warunków współpracy i otrzymanie umowy.

Zarobki opiekunki w Niemczech

Gdy przeanalizujemy oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, zauważymy, że stawki mogą być bardzo atrakcyjne. Przykładowo na SenioPort zaczynają się od 1500 euro netto miesięcznie. Oczywiście wszystko zależy od doświadczenia i kwalifikacji opiekunki, a także od jej znajomości języka. Znaczenie ma również stan zdrowia podopiecznego i zakres obowiązków opiekunki. W wielu agencjach możemy liczyć na dodatkowe premie za pracę w okresie świątecznym czy wakacyjnym.

Praca w niemieckiej opiece jest odpowiedzialna i wymagająca. Opiekunka osób starszych powinna posiadać odpowiednie cechy charakteru, odznaczać się sprawnością fizyczną i psychiczną. Nagrodą za to jest wysokie wynagrodzenie, a także poczucie satysfakcji i duma, że pomagamy potrzebującej, starszej osobie.

Sprawdź więcej informacji na ten temat: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka

 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści