Wraz z upływem lat coraz więcej polskich przedsiębiorców dostrzega niewątpliwe korzyści wynikające z korzystania z księgowości online. Dzięki takiemu rozwiązaniu wypełnianie dokumentów zajmuje mniej czasu, a dodatkowo w przypadku kontroli skarbowej mamy dostęp do wszystkich dokumentów w jednym miejscu. Dla kogo przeznaczone jest księgowanie online? Jakie funkcjonalności oferują programy do księgowania online? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule.

Księgowość online - co to takiego? 

Księgowość online to wyspecjalizowane oprogramowanie, które pozwala na wypełnianie dokumentów księgowych z poziomu komputera. Ważne jest to, by był on podłączony do internetu. 

Nowoczesne programy do księgowości online pozwalają na prowadzenie ksiąg rachunkowych, wystawianie faktur, generowanie plików JPK a także wysyłanie elektronicznych deklaracji podatkowych do urzędu skarbowego. Twórcy oprogramowania do księgowości online nieustannie wprowadzają w nich nowoczesne rozwiązania, dzięki którym wypełnianie deklaracji jest zdecydowanie prostsze, wygodniejsze i bezpieczne. 

Kto powinien zdecydować się na korzystanie z księgowości online? 

Księgowość online to wyjątkowo atrakcyjne rozwiązanie w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw, którym zależy na obniżeniu kosztów prowadzenia działalności.

Każdy mały przedsiębiorca, który jest gotów na zapoznawanie się z technologicznymi innowacjami oraz ma wiedzę na temat księgowości oraz zależy mu na ograniczeniu kosztów, z całą pewnością powinien postawić na program do księgowości online.

Wielu dostawców księgowości online oferuje także dostęp do swoich usług większym firmom z rozbudowaną księgowością, jednakże z tego typu oprogramowania zdecydowanie najczęściej korzystają mikro i małe przedsiębiorstwa. 

360 Księgowość - nowoczesny program do księgowości online 

W gronie najlepszych programów do księgowości online znajduje się 360 Księgowość. Jest to oprogramowanie, które pozwala na przygotowywanie dokumentów online. Dodatkowo, nie wymaga ona instalowania jakichkolwiek plików na komputerze, dlatego od razu po rejestracji możemy do woli korzystać ze wszystkich jego funkcjonalności. 

Za pośrednictwem 360 Księgowość w bardzo prosty sposób wystawimy i wyślemy faktury do sprzedaży. Program posiada także takie udogodnienia jak ZUS czy PIT przedsiębiorcy. Ponadto, 360 Księgowość służy do przygotowywania deklaracji JPK VAT. Liczba funkcjonalności tego programu jest naprawdę bardzo szeroka - wśród dostępnych opcji znajdziemy m.in. masową wysyłkę faktur, ewidencję środków trwałych, magazyn czy centra kosztów. Dzięki temu oprogramowaniu przedsiębiorca ma w jednym miejscu dostęp do wszystkich interesujących go informacji. 

360 Księgowość - zalety

Do najważniejszych zalet programu 360 Księgowość zaliczamy: 

  • prostota działania - wystarczy, że zalogujemy się na swoje konto, a chwilę później będziemy mogli pracować,
  • dostęp do potrzebnych dokumentów o każdej porze dnia z dowolnego miejsca na Ziemi, 
  • dokumenty są odpowiednio zabezpieczone dzięki zabezpieczeniom na poziomie bankowym,
  • wszystkie dokumenty mamy dostępne od ręki, dlatego ich wyszukiwanie zajmuje niezwykle mało czasu. 

Więcej informacji na temat możliwości, jakie daje to oprogramowanie, można znaleźć na 360ksiegowosc.pl. Warto założyć konto i wypróbować wszystkie funkcjonalności programu do 6 miesięcy za darmo. 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści