Prowadzenie mniejszej lub większej firmy niejednokrotnie wiąże się z koniecznością ustalenia grafiku, który jasno określa, w jakich godzinach konkretni pracownicy mają pojawić się w zakładzie. Dotyczy to wielu branż, które bazują na systemie zmianowym począwszy od fabryk, korporacji świadczących usługi na rzecz konsumenta, restauracji, czy chociażby gabinetów stomatologicznych.

Rozpisanie harmonogramu czasu pracy wcale nie jest tak łatwym i bezproblemowym zadaniem, dlatego stworzony został darmowy program do układania grafiku

  • Grafik pracy - układanie grafiku pracy 
  • Jak ułożyć grafik pracy zmianowej - planowanie grafiku pracy 

 

Grafik pracy - układanie grafiku pracy 

Podczas tworzenia harmonogramu czasu pracy należy wziąć pod uwagę wiele czynników. O ile mamy doczynienia z trzema lub czterema pracownikami problem jest nieco mniejszy. W przypadku, kiedy osoba odpowiedzialna za kadry musi ułożyć plan pracy dla kilkunastu osób biorąc pod uwagę ich dyspozycyjność oraz czas pracy, warto wykorzystać do tego specjalistyczne narzędzia, które ułatwią twoje działania. 

Niezwykle istotne podczas układania grafiku jest wzięcie pod uwagę minimalnej przerwy między poszczególnymi zmianami, wymiaru czasu pracy, jaki pracownik może świadczyć w danym miesiącu kalendarzowymi, zgodnie z obowiązującą umową, zachowanie ilości dni wolnych od pracy i co najmniej co czwartej niedzieli wolnej w przypadku firm pracujących 7 dni w tygodniu. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki nie ciężko jest o pomyłkę. Harmonogram pracy tworzony za pomocą darmowego programu wyznacza wszystkie kroki w twoim imieniu, wykorzystując wprowadzone dane i obowiązujące przepisy. 

 

Jak ułożyć grafik pracy zmianowej - planowanie grafiku pracy 

Nie musisz sporządzać harmonogramu czasu pracy na kartce lub w tabelkach w Excelu, od tej pory wystarczy ci do tego jedynie dobry program. W pełni konfigurowalny panel pozwoli ci dostosować widok do twoich potrzeb. Takie działanie zdecydowanie ułatwi pracę i sprawi, że planowanie harmonogramu pracy zajmie znacznie mniej czasu niż do tej pory. 

Ogromnym atutem jest możliwość układania grafiku pracy dla wielu placówek, co w praktyce oznacza, że posiadając kilka restauracji możesz jednocześnie ułożyć plan pracy w danym okresie dla wszystkich zatrudnionych osób, z możliwością rotacyjnego obsadzenia stanowisk. 

Układanie grafiku pracy w przygotowanym programie obejmuje przepisy kodeksu pracy, planowane urlopy pracowników oraz zwolnienia, a także prośby grafikowe, które zdarzają się niezwykle często w przypadku zatrudnionych studentów. 

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści