W żadnym salonie fryzjerskim nie może zabraknąć podstawowych elementów wyposażenia jakim są fotele fryzjerskie. Wybór fotela wcale nie jest prosty jak mogłoby się wydawać. Musi on wizualnie współgrać z wystrojem wnętrza, mieć odpowiednie gabaryty, a przy tym być stabilny i wygodny oraz solidnie wykonany.

W żadnym salonie fryzjerskim nie może zabraknąć podstawowych elementów wyposażenia jakim są fotele fryzjerskie. Wybór fotela wcale nie jest prosty jak mogłoby się wydawać. Musi on wizualnie współgrać z wystrojem wnętrza, mieć odpowiednie gabaryty, a przy tym być stabilny i wygodny oraz solidnie wykonany. Z jednej strony, ma być komfortowy dla Klienta – tu liczy się wygoda. Z drugiej, ma ułatwiać Ci pracę, by zabiegi fryzjerskie przeprowadzać z przyjemnością i precyzją. Zadowolenie ma być zatem obustronne. To procentuje klientami, którzy będą chętnie wracać do Twojego salonu.

Fotele świadczą o standardzie salonu

Dobrze dopasowany do salonu fotel fryzjerski sprawi, że będziesz wydajnie i sprawnie pracował, a klienci będą zadowoleni z wygody podczas wykonywania zabiegów fryzjerskich, nawet jeśli w fotelu spędzać będą kilka godzin. Jakie cechy powinien mieć dobry fotel fryzjerski? Ważne jest miękkie siedzisko i oparcie oraz ergonomicznie wyprofilowane podłokietniki. Przyda się regulacja oparcia i koniecznie ustawianie wysokości fotela w zależności od wzrostu klienta. Dodatkowo wygodę zwiększa podnóżek, który sprawia, że nogi osoby siedzącej na fotelu odpoczywają, co zwiększa poczucie komfortu. Inną kwestią jest odpowiedni materiał obicia fotela. Musi być on przede wszystkim trwały, wodoodporny i łatwy do wyczyszczenia i dezynfekcji. Najchętniej wybieranym materiałem jest skóra ekologiczna. Ważne, by była dobrej jakości, odporna na wycieranie i pękanie. Aby się nie rozczarować po kilku miesiącach użytkowania fotela, warto wybierać sprawdzone rodzime marki, których meble charakteryzuje wysoka trwałość i jakość. Takie fotele fryzjerskie znajdziesz w ofercie sklepu dla fryzjerów https://www.pro-sprzet.pl/category/fotele-fryzjerskie

Rodzaje foteli fryzjerskich

Często wybieranym rodzajem są fotele fryzjerskie z pompą hydrauliczną. Posiadają one bardzo łatwą regulację wysokości siedziska, nawet jeśli klient już na nim siedzi. To sprawia, że można w prosty sposób dostosować ustawienie fotela do potrzeb klienta oraz fryzjera. Dodatkowo fotel ma możliwość obracania o pełny kąt, dzięki czemu klient łatwo może ocenić fryzurę z różnych stron i kątów patrzenia. Aby obracanie nie wymknęło się spod kontroli, można zablokować fotel w wybranej pozycji.

Wśród foteli fryzjerskich na uwagę zasługują również egzemplarze stworzone z myślą o barberach i ich salonach. To fotele, które są niezwykle stylowe i wykonane w oryginalnym sznycie, typowo męskim. Często wykorzystuje się w nich elementy z surowego metalu i skóry, które świetnie się uzupełniają. Charakterystycznym elementem są tu też odznaczające się zagłówki i podnóżki, a także podłokietniki.

Fotele fryzjerskie dla dzieci z kolei mają za zadanie zachęcenie małych klientów do skorzystania z oferty salonu. Tu szczególnie ważna jest regulacja wysokości takiego fotela, aby dostosować ją do wzrostu dziecka. Liczy się także wygląd fotela. Dobrze jeśli od razu zyska on sympatię dziecka, a siedzenie na fotelu będzie jednocześnie świetną zabawą. Nie zapominaj też o bezpieczeństwie, by dziecko siedziało w fotelu stabilnie i wygodnie.

Artykuł sponsora/partnera - zawiera lokowanie produktu/marki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prawa autorskie do zdjęć i/lub treści