Dobra tarcza na szlifierce kątowej pozwala wykorzystać to popularne elektronarzędzie do wszechstronnego cięcia drewna. Szybkie cięcie narzędziem ręcznym wymaga zastosowania odpowiedniego osprzętu, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika i osób znajdujących się w pobliżu. Oprócz tego dobrze dobrana tarcza pozwala na łatwe cięcie drewna z gwoździami, twardego tworzywa i powlekanych płyt drewnopochodnych.

Cięcie drewna szlifierką kątową

Cięcie drewna szlifierką kątową wydaje się zadaniem prostym. Jednak podczas wyboru odpowiedniej tarczy trzeba brać pod uwagę specyficzną charakterystykę narzędzia ręcznego. Dobre i wydajne tarcze na szlifierkę kątową do cięcia drewna mogą być wyposażone w zęby o zróżnicowanej geometrii. Charakterystyka uzębienia wpływa na wiele parametrów. Ustawienie i kształt zębów tarcz na szlifierkę kątową decyduje o precyzji i szybkości cięcia. 

Co więcej, tarczę, a co za tym idzie ilość i rodzaj jej zębów, dobiera się także do mocy elektronarzędzia. To ważne, aby cięcie elektronarzędziem ręcznym szło gładko i bez żadnych problemów, nawet gdy na swojej drodze tarcza natrafi na ciało obce np. gwoździe. Dlatego kupując dobrą tarczę do drewna na szlifierkę kątową, warto zainwestować w model przystosowany do cięcia w materiale twardym wyposażony w charakterystyczne zęby o dużym kącie natarcia. 

Bezpieczne cięcie elektronarzędziem ręcznym

Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się tarcze ze wzmocnionymi ostrzami na zębach w kształcie płaskim lub trapezowym (o dużym kącie natarcia). Zastosowanie takiej tarczy do drewna na szlifierce kątowej ma wiele zalet. Z jednej strony zęby tarczy uderzają z optymalną siłą o skrawany materiał i tną gładko nawet wbite w drewno gwoździe. 

Z drugiej, ich ułożenie w osi tarczy i charakterystyczna geometria oraz szerokość odrobinę większa niż samej tarczy gwarantują płynny postęp cięcia i to, że tarcza nie zakleszcza się tak łatwo w materiale. To bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa pracy w przypadku cięcia szlifierką kątową. 

Solidna tarcza na szlifierkę kątową

Szukając dobrej tarczy do cięcia drewna szlifierką kątową, warto postawić na model wykonany ze stopów wysokiej jakości. Dobra stal i wzmocnione zęby o dużym kącie natarcia z ostrzami osadzonymi klinowo zapewnia optymalną trwałość, nawet podczas realizacji cięć w materiale, w którym znajdują się liczne ciała obce. Stal dobrej jakości oraz dodatkowe powłoki ochronne zabezpieczają tarcze przed korozją, oraz przyspieszonym zużywaniem się.

Warto dodać, że tarcza do drewna na szlifierkę kątową powinna być wyposażona w odpowiednią ilość zębów. Cięcie materiałów twardych, w tym drewna, płyt powlekanych i tworzyw wymaga zastosowania tarczy z dużą ilością zębów. Co oznacza od 30 do 90 zębów na tarczę. W przypadku cięć typową szlifierką kątową bardzo dobrze sprawdzają się modele wyposażone w mniej więcej 50 zębów.

Dobre tarcze do drewna na szlifierkę kątową gwarantują swobodne cięcie w drewnie różnych gatunków. Bez problemu radzą sobie z cięciem ciał obcych. Są łatwe do utrzymania na obranej linii cięcia. Pozwalają bezpiecznie prowadzić szlifierkę kątową w trakcie długich podcięć czy podczas przekrawanie długich cienkich elementów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://istools.pl/produkty/osprzet/tarcze-do-drewna,2,7758