Wybór maszyn budowlanych, które będą obsługiwały konkretną inwestycję bywa dość trudny, szczególnie że dostępnych jest wiele wszechstronnych i niezawodnych urządzeń. Często dylematem jest określenie, czy lepszy okaże się mini żuraw czy wózek widłowy. Sprzęty, choć podobne, różnią się stylem pracy, udźwigiem, konstrukcją i możliwościami. Dowiedz się, co sprawia, że w finalnym porachunku niezwyciężone okazują się mini żurawie.

Mini żurawie od pewnego czasu sukcesywnie wypierają tradycyjne żurawie wielkogabarytowe. Dzieje się tak zwłaszcza przy inwestycjach, które odbywają się na ograniczonym metrażu i wykonywane są na zlecenie osób prywatnych. Gdy trzeba przenieść duże szyby, przeprowadzić demontaż ogrodzenia, zamontować rzeźby w obiekcie sakralnym i wykonać szereg podobnych czynności, warto sięgnąć po mini żurawie. Okazuje się, że często są one lepsze nie tylko od dużych żurawi, ale też od wózków widłowych. Dlaczego? Ponieważ mają od nich większy udźwig, wyżej sięgający wysięgnik, a do tego mogą być rozbudowywane z wykorzystaniem bogatej gamy akcesoriów.

Zastosowanie mini żurawi

Mini żurawie najczęściej są wykorzystywane do prac przeładunkowych – załadunku i rozładunku, co czyni je konkurencją dla wózków widłowych zwłaszcza w magazynach, fabrykach i na halach. Jednak z powodzeniem mogą pracować też w trudniejszym środowisku, np. na zewnątrz. Dobrą przyczepność na grząskim gruncie zapewniają gąsienice stanowiące jeden z elementów wyposażeniowych urządzenia.

W stosunku do innych urządzeń jezdnych, mini żurawie cechują się większą wszechstronnością. Można rozkładać je w miejscach, gdzie standardowy żuraw by się nie zmieścił, a wózek widłowy nie dał rady pracować z pełną mocą. . Nowoczesne mini żurawie na wynajem można znaleźć na https://dzwigamy.com/mini-zurawie/

Zainwestuj w nowoczesnego mini żurawia

Mając na uwadze wszystkie parametry techniczne mini żurawi, nietrudno wyciągnąć następujący wniosek. Inwestycja w taką maszynę – jej zakup lub wynajem, pozwoli Ci realizować wiele zadań w plenerze i wewnątrz obiektów. Niska waga maszyny, energooszczędny silnik elektryczny nieemitujący spalin, podobnie jak możliwość zastosowania niebrudzących się opon  gwarantują żurawiom dostęp do rozmaitych wnętrz. 

Przejeżdżając przez światło drzwi wynoszące standardowo 80 cm, mogą bez trudu dostać się do domu, obiektu sakralnego czy instytucji. Nie zniszczą posadzki, gdyż ważą stosunkowo niewiele w porównaniu z tym, jaki potencjał skrywają (duży udźwig wynoszący nawet 1250 kg i możliwość dosięgania na wysokość ponad 10 metrów).

Jak widzisz, w wielu przypadkach mini żuraw okaże się alternatywą dla wózka widłowego. Zapewni równie wysoki komfort pracy, lecz jednocześnie pozwoli na realizowanie większej liczby zadań również na nierównym gruncie.