Czy alpinista ma coś wspólnego z miastem? Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że to miłośnik wspinaczki wysokogórskiej, trzymający się z dala od miejskiego zgiełku. Tymczasem okazuje się, że umiejętności alpinistyczne wykorzystywane są przy wielu pracach wysokościowych, takich jak np. mycie i czyszczenie elewacji. Zawód alpinisty przemysłowego zalicza się do bardziej niebezpiecznych, a wykonywać go mogą wyłącznie osoby z określonymi predyspozycjami, po odbyciu specjalistycznych szkoleń.

Alpinista przemysłowy - trudny i pożyteczny zawód

Alpinista przemysłowy to zawód wiążący się z ekstremalnymi przeżyciami i znacznym ryzykiem. Alpiniści przemysłowi wykonują specjalistyczne prace na wysokościach, często w miejscach trudno dostępnych. Aby skutecznie zrealizować powierzone im zadania wykorzystują specjalistyczny sprzęt i techniki linowe, które umożliwiają im dotarcie do miejsc położonych na znacznej wysokości. Praca ta wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale także wyjątkowej sprawności fizycznej. Trudne zadania nierzadko wykonywane są w niekorzystnych warunkach pogodowych, tak więc każdy błąd może sporo kosztować. Właśnie dlatego wykonywanie tego zawodu jest obwarowane licznymi wymaganiami, które należy spełnić. Osoba wykonująca zawód alpinisty przemysłowego nie może mieć zdrowotnych przeciwwskazań (m.in. nadciśnienie, choroby serca, epilepsja), musi cechować się wysoką odpornością psychiczną, przejść badania lekarskie uprawniające do pracy na wysokości oraz ukończyć szkolenie wysokościowe.

Jakie usługi wykonują alpiniści przemysłowi?

Usługi alpinistyczne są coraz bardziej popularne w dużych miastach. Widok osób podwieszonych na linach i czyszczących elewację lub okna biurowców nie należy do rzadkości. Pełen katalog prac wykonywanych przez alpinistów przemysłowych jest jednak znacznie szerszy i zaczyna wkraczać w coraz to nowsze dziedziny, takie jak reklama, czy ogrodnictwo. Alpiniści przemysłowi realizują wszelkie zlecenia, które są niemożliwe do przeprowadzenia bez specjalistycznego sprzętu i umiejętności. Obejmuje to nie tylko prace porządkowe, takie jak np. mycie okien biurowców, ale także prace remontowo-konserwacyjne (np. ocieplanie i malowanie elewacji, konserwację tynków), odśnieżanie dachów, zakładanie zabezpieczeń przeciwko ptakom, wycinkę drzew. Widoczne na każdym kroku w miastach bilboardy i banery reklamowe to także efekt działań specjalistów z branży alpinizmu przemysłowego. Aby praca na wysokości wykonana została fachowo i terminowo warto skorzystać z usług doświadczonej firmy alpinistycznej, takiej jak Ropeexpert (https://ropeexpert.pl/).

Usługi alpinistyczne - firma Ropeexpert

Firmę Ropeexpert wyróżnia precyzja wykonywanych usług, terminowość oraz dbałość o bezpieczeństwo prowadzonych prac. Dysponuje ona kadrą wykwalifikowanych pracowników i techników dostępu linowego, z uprawnieniami niezbędnymi do wykonywania prac na wysokości. Oferuje kompleksowe usługi alpinistyczne na terenie Warszawy i okolic, jak również innych miejscowości. W ramach usług alpinistycznych Roppexpert wykonuje:

 • mycie i czyszczenie elewacji,
 • odgrzybianie elewacji,
 • tynkowanie i malowanie elewacji,
 • naprawy elewacji, balkonów, poszycia dachowego i kominów,
 • ocieplanie budynków,
 • mycie okien biurowców, dachów i konstrukcji stalowych,
 • kompleksowe odśnieżanie dachów,
 • montaż zabezpieczeń przeciw ptakom,
 • wycinkę drzew,
 • montaż i demontaż bilboardów, banerów i reklam wielkoformatowych,
 • dodatkowe usługi (m.in. montaż konstrukcji stalowych, balustrad balkonowych, pionów wentylacyjnych, wymianę szyb fasadowych).