Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami, między innymi z prowadzeniem biura i jego obsługą. Jeśli nie potrzebujesz własnego lokalu, ponieważ decydujesz się na pracę zdalną, lepszą opcją jest całkowita rezygnacja z jego najmu, co znacząco zminimalizuje koszty. Wszelkie kwestie administracyjne może załatwić za Ciebie wirtualne biuro, a Ty skupisz się na pozyskiwaniu nowych kontraktów.

Firma we własnym mieszkaniu – wady i zalety

Spora część osób prowadzących własną działalność decyduje się na pracę z własnego mieszkania, przy wykorzystaniu prywatnych urządzeń, takich jak telefon, komputer czy drukarka. Niewątpliwie jest to tańsze rozwiązanie, ponieważ odpadają koszty najmu biura lub magazynu, a część opłat za mieszkanie, które i tak regularnie ponosisz, staje się kosztami uzyskania przychodu. Problem pojawia się w momencie, gdy mieszkanie nie jest Twoją własnością. W takiej sytuacji, by zgłosić adres do CEIDG, właściciel lokalu musi wyrazić zgodę na taką działalność, co często okazuje się kłopotliwe. Pamiętaj również o tym, że jeśli mieszkanie należy do Ciebie, musisz zgłosić chęć prowadzenia w nim firmy do urzędu miasta. Zostaje wtedy nałożony na nie wyższy podatek od nieruchomości, mimo że tylko w części służy potrzebom biznesowym.

Kolejną kwestią jest adres, który musisz publicznie udostępnić. Jeśli jako siedzibę firmy wybierasz swoje mieszkanie, jego adres jest dostępny w internecie, na wizytówkach, fakturach i materiałach marketingowych. Tracisz w ten sposób swoją prywatność i zwiększasz ryzyko, że ktoś niepowołany wejdzie w jego posiadanie. Znacznie lepiej zdecydować się na adres wirtualny – więcej szczegółów znajdziesz tutaj https://wirtualne-biuro-warszawa.eu/. W ramach usługi dysponujesz prestiżowym adresem, który możesz dowolnie wykorzystywać, mimo że realnie pracujesz z własnego domu.

Jak zorganizować spotkanie z klientem pracując z domu

Każda praca, nawet ta wykonywana z domu wymaga czasem spotkania z klientem. Prywatne mieszkanie z pewnością nie jest ku temu dobrym miejscem, a przede wszystkim wygląda nieprofesjonalnie. Część przedsiębiorców wybiera restauracje, jednak towarzyszący takim lokalom zgiełk i tłok nie sprzyja biznesowym negocjacjom. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się profesjonalna sala konferencyjna, którą możesz wynająć korzystając z usługi wirtualnego biura. Zwykle są to klimatyzowane, nowoczesne pomieszczenia z pełnym wyposażeniem, na przykład rzutnikiem i komputerem, a pracownicy biura dbają o odpowiednią atmosferę i obsługę każdego spotkania. Warto chronić swoją prywatność wybierając sprawdzone rozwiązania.