W ostatnich latach meble w stylu skandynawskim coraz częściej witają w polskich domach. Dzieje się tak za sprawą walorów tych produktów. Meble skandynawskie łączą w sobie elegancję z funkcjonalnością, czego kwintesencję możemy odnaleźć w biurkach. Ale czy można samemu wykonać biurko skandynawskie do własnego mieszkania?

Od czego zacząć? Odpowiednie materiały

Aby móc samemu stworzyć biurko w skandynawskim stylu, należy zacząć od poszukiwań odpowiedniego surowca, czyli właściwego gatunku drewna. Należy bowiem pamiętać, że wszystkie meble w stylu skandynawskim wykorzystują naturalne materiały. Jeśli akurat nie mamy pod ręką drewna, można posłużyć się sklejką. Musimy tylko pamiętać o tym, aby wykończyć ją woskiem.

Jeśli jednak chcemy wykonać nasze biurko skandynawskie z drewna, to najlepszym wyborem będzie drewno dębowe lub jesionowe. Tutaj także do wykończenia niezbędny jest wosk, który podkreśli i uwidoczni naturalne słoje, stanowiące ozdobę mebla.

Beż, brąz, a może biel?

Kolor to bez wątpienia jeden z najważniejszych aspektów biurka skandynawskiego. To właśnie on decyduje o ostatecznym wyglądzie mebla. Styl skandynawski dopuszcza tutaj pełną dowolność i tworząc np. biurko, nie musimy trzymać się naturalnych kolorów drewna, czyli brązu oraz beżu. Jeśli pozostałe meble w naszym mieszkaniu utrzymane są w białej kolorystyce, to biurko skandynawskie w tym kolorze również będzie dobrym wyborem.

W ostatnich latach na rynku pojawiły się także wersje hybrydowe, czyli łączące w sobie zarówno biel, jak i naturalne odcienie brązu. Może to właśnie takie połączenie znajdzie się w twoim domu? Jeśli chcemy trzymać się skandynawskiej stylistyki, pamiętajmy tylko o tym, by nie przesadzić i trzymać się naturalnych barw. Dla pragnących nieco ekstrawagancji, proponujemy wybór odcieni szarości i beżu, również w intensywniejszych tonacjach.

Połączenie designu skandynawskiego ze stylem loftowym

Oczywiście meble w stylu skandynawskim nie ograniczają się do jednego rodzaju designu. Pod tym pojęciem kryją się także różne nurty, co skrzętnie wykorzystują projektanci mebli, tworząc coraz to atrakcyjniejsze kompozycje. Jednym z nich jest styl loftowy, który idealnie komponuje się z przestronnymi mieszkaniami, czyli loftami. Ale przejdźmy już do konkretów. Jak stworzyć biurko skandynawskie?

Mając już gotowe surowce, narzędzia, a także projekt takiego mebla, musimy przygotować się na nawet kilkanaście godzin pracy, w zależności od naszego doświadczenia. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z pracami stolarskimi, postaw na kompaktową konstrukcję, nie zapominając o użyteczności swojego nowego mebla. Warto dodać, że do mechanizmu wysuwania szuflady w biurkach skandynawskich nie stosuje się metalowych szyn, tylko listwy. W ten sposób zachowujemy naturalny styl naszego mebla.

Właśnie to przyświeca firmie Kunsst, która wykonuje ręcznie na zamówienie meble z drewna, w tym także biurko skandynawskie w dwóch wariantach - podstawowym oraz zawierającym ładowarkę indukcyjną. Tworzone przez nią meble stanowią świetne uzupełnienie mieszkania. Szczegóły oferty dostępne są na stronie: https://kunsst.com/.