Prowadzisz lokal z długim stażem? A może dopiero otwierasz małą kawiarenkę? Jesień to idealny moment, by zachęcić gości do wstąpienia do ciepłego wnętrza na filiżankę pysznej kawy, gorącej herbaty a nawet gęstej czekolady. Oprócz rozgrzewających napojów z sezonowej oferty, warto też zapewnić gościom desery, które na długo pozostaną w ich pamięci!

Lodowe przysmaki – maszyny do lodów włoskich

Jedną z nieoczywistych propozycji jest skoncentrowanie się na ofercie lodowej. Mimo, że robi się coraz chłodniej, czeka na nas jeszcze kilka ciepłych tygodni. Co więcej, za lodami przepada mnóstwo ludzi, którzy skuszą się na ten przysmak nawet w chłodniejsze dni. Możesz zainwestować w odpowiednią maszynę do lodów włoskich (https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-wloskich/) i serwować prawdziwie niezapomniane smaki. Otocz kremową konsystencję gorącymi malinami lub stwórz niezapomniane smakołyki dla dzieci – z pewnością Ci się to opłaci

Ciasta duże i małe

Choć włoska kuchnia słynie z ciasta na pizzę, w kawiarni lepiej postawić na klasyczne wypieki. Zainteresuj się kulturą Włoch i stwórz ofertę, która zaskoczy wszystkich klientów! Ciekawym ciastem tradycyjnym jest Pandoro – ten drożdżowy chleb najczęściej spożywa się w okresie Bożego narodzenia. Interesującą propozycją są też Bocconotto – deser ten wypełniany jest kakałem w proszku, cynamonem lub migdałami.

Warto też sprawdzić, jaki jest przepis na Cannoli. Zawinięte w rulonik, smażone ciasto wypełnia się słodkim kremowym nadzieniem, dla którego bazę stanowi ricotta. Niezależnie od tego, na jakie słodkości postawisz, z pewnością lepsze zapoznanie się z włoskimi zwyczajami będzie stanowiło idealna inspirację, by zaskoczyć gości nowymi specjałami!

Ciasteczka dla każdego

Z pewnością kojarzysz tematyczne tygodnie, podczas których w dyskontach spożywczych masz okazję znaleźć wiele ciekawych przysmaków. Migdałowe Biscotti, kruche Abbracci lub maleńkie Amaretti możesz mieć i w swoim lokalu! Klasyczne smakołyki serwowane wraz z typowym dla Włoch espresso, cappuccino lub caffe macchiato będą stanowiły nie lada gratkę dla każdego, kto kocha włoskie smakołyki! Możesz też wykonać proste Pevarini lub zainteresować się, jak stworzyć jedyny w swoim rodzaju deser Pignolata. Sprawdź przepisy na Ciardunę lub Bombolone i wybierz najlepsze! Z pewnością zaskoczysz stałych klientów, a nowych zainteresujesz niebagatelną ofertą!