W momencie zakupu nowej kserokopiarki urządzenie to najczęściej objęte jest gwarancją. Zwykle gwarancja opiewa na określony czas. Może być to rok czy dwa. Bywa jednak tak, że gwarancja obejmuje konkretną ilość wydruku. Często warunkiem gwarancji jest także wykonywanie...

Serwis kserokopiarek - co trzeba wiedzieć

W momencie zakupu nowej kserokopiarki urządzenie to najczęściej objęte jest gwarancją. Zwykle gwarancja opiewa na określony czas. Może być to rok czy dwa. Bywa jednak tak, że gwarancja obejmuje konkretną ilość wydruku. Często warunkiem gwarancji jest także wykonywanie systematycznych przeglądów. Ważne jest, aby przy zakupie kserokopiarki zwrócić dokładnie uwagę na warunki gwarancyjne. Wszystko po to, aby tej gwarancji nie stracić.

Systematyczny przegląd techniczny

Jak wspomniano, często warunkiem gwarancji jest wykonywanie regularnych przeglądów urządzenia. Często takie przeglądy wykonywać należy przynajmniej dwa razy do roku lub po każdym wydruku 15 000 stron. Wszystkiego jednak zależy od konkretnego producenta kserokopiarki. Niezależnie od tego jak często trzeba taki przegląd wykonywać, ważne jest, aby przegląd wykonywany był przez profesjonalny serwis kserokopiarek. Wszystko po to, aby usługa ta wykonana została z najwyższą jakością. Dzięki temu można mieć pewność, że urządzenie przez kolejny okres będzie działać niezawodnie. Na rynku funkcjonuje wiele serwisów kserokopiarek (na przykład: https://serwis-druk.pl/naprawa-drukarek/naprawa-kopiarek/). Tak jest choćby w Warszawie. Znaleźć można je korzystając wyszukiwarki, wystarczy wpisać hasło "naprawa kserokopiarek Warszawa". Ważne jest jednak, aby wybór serwisu nie był przypadkowy. Dlatego istotne jest, aby dokładnie przeanalizować ofertę serwisu, a także zapoznać się z opiniami na temat konkretnych serwisów.

Profesjonalny serwis kserokopiarek

Jak wspomniano, wybór serwisu kserokopiarek nie może być przypadkowy. Przy jego wyborze nie można kierować się jedynie ceną. Dużo ważniejszy jest zakres usług oraz ich jakość. Wybór po prostu taniego serwisu, który ma zajmować się przeglądem naszej drukarki może oznaczać, iż awarie będą występować dość często, a to będzie generowało dodatkowe koszty związane z naprawami. Ważne jest także, aby wybrać serwis, który specjalizuje się w przeglądach i naprawach dokładnie takiego sprzętu jeśli posiada się w biurze. Dlatego po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "serwis kserokopiarek Warszawa" czy "naprawa kopiarek Warszawa" i wejściu na strony internetowe serwisów, sprawdzić trzeba czy dany serwis określa dokładnie jakie modele kserokopiarek serwisuje i naprawia.

Usługi dodatkowe

Serwis kserokopiarek najczęściej kojarzy się nam z realizacją przeglądów i naprawą tego typu urządzeń. Trzeba jednak wiedzieć, że dobry serwis oferuje swoim klientom także usługi dodatkowe. Podstawa to przegląd sprzętu na miejscu w firmie, bez konieczności jego transportu do serwisu. Jeśli jednak przy wystąpieniu awarii nie da się jej naprawić na miejscu i konieczne jest przewiezienie urządzenia do serwisu, ten powinien taki transport zrealizować we własnym zakresie. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną usługę, którą oferują swoim klientom niektóre serwisu. Mowa tu o urządzeniach zastępczych. Jeśli naprawa awarii kserokopiarki ma potrwać dość długo, wówczas dobrze jest jeśli serwis zaoferuje zastępcze urządzenie na czas naprawy. Dzięki temu biuro będzie mogło normalnie pracować bez żadnych opóźnień.