Nadawanie dużej liczby paczek często nastręcza sporych problemów, zwłaszcza finansowych. Niektórzy użytkownicy narzekają na konieczność utrzymania konkretnej liczby wysyłek (umowa z firmą kurierską wymaga bowiem określenia limitu dolnego nadawanych paczek). Warto wiedzieć, że równie korzystne ceny można jednak uzyskać korzystając z usług brokera firm kurierskich!

Wygoda, której nie zapewni Ci żadna firma kurierska

Kiedy wybierasz konkretną firmę kurierską, jesteś od niej praktycznie uzależniony (nawet większe sklepy internetowe zwykle wybierają jednego albo dwóch doręczycieli, więc w przypadku klientów indywidualnych tym bardziej nie ma innego wyjścia). Tymczasem broker kurierski, taki jak Sendit, daje dużą swobodę. Tylko od Ciebie zależy, którą firmę kurierską wybierzesz w konkretnym przypadku. Przy kolejnym zamówieniu zlecisz dostarczenie swojej przesyłki innemu przewoźnikowi, jeśli oferta okaże się korzystniejsza.

Pamiętaj, że broker kurierski zapewnia też minimum formalności. Nie jesteś z nim związany na zawsze, ponieważ do realizacji przesyłki wystarczy akceptacja regulaminu. Nie ma znaczenia, czy zlecasz wysyłkę jako przedsiębiorca, czy jako osoba prywatna – obu przypadkach możesz liczyć na spore korzyści i komfort współpracy.

Gwarancja najniższej ceny niezależnie od tego, ile wysyłasz

Firmy kurierskie mają raczej stałe ceny, choć czasem zdarzają się promocje. Aby nie przepłacić, warto jednak skorzystać z usług brokera kurierskiego, który ma na swojej stronie zestawienia aktualnych cenników poszczególnych firm kurierskich, a szczegółowe oferty poznajesz po wypełnieniu formularza nadawczego. Jako, że nie jesteś od nikogo uzależniony, wybierasz po prostu najtańszą opcję. Możesz też dowiedzieć się, jakie usługi dodatkowe oferują poszczególne firmy kurierskie i ile przyjdzie Ci za nie zapłacić.

Na współpracy z brokerem zyskają na pewno przedsiębiorcy z branży e-commerce. Wystarczy zaznaczyć, że zintegrowanie brokera ze sklepem internetowym bądź kontem na Allegro pozwoli na znaczne przyspieszenie i usprawnienie procedury wysyłki. To z kolei pomoże firmie zyskać w oczach klientów oczekujących na zamówiony towar. Wysyłanie za pośrednictwem brokera kurierskiego opłaci się jednak tak naprawdę każdemu, nawet osobom, które wysyłają paczki sporadycznie.