Piękne włosy świadczą o naszym zdrowiu i są jednym z ważniejszych atrybutów piękna. To dlatego akcesoria fryzjerskie są stale unowocześniane, a ich bogaty wybór, daje możliwość dostosowania kosmetyku czy narzędzia do potrzeb każdych włosów. Taka wiedza jest nie tylko niezbędna dla pracowników salonów fryzjerskich, ale też dla każdej kobiety czy mężczyzny na co dzień dbających o dobry wygląd.

Piękne włosy świadczą o naszym zdrowiu i są jednym z ważniejszych atrybutów piękna. To dlatego akcesoria fryzjerskie są stale unowocześniane, a ich bogaty wybór, daje możliwość dostosowania kosmetyku czy narzędzia do potrzeb każdych włosów. Taka wiedza jest nie tylko niezbędna dla pracowników salonów fryzjerskich, ale też dla każdej kobiety czy mężczyzny na co dzień dbających o dobry wygląd.

Pielęgnacja w domu

Zabiegi pielęgnacyjne czy stylizację fryzury można przygotować samodzielnie w domu. Aby nasze wysiłki zakończyły się powodzeniem, niezbędne jest jak najlepsze dobranie kosmetyku. Na rynku dostępne są całe serie środków pielęgnacyjnych (szampony, odżywki, maski, sera), które dedykowane są np. dla włosów delikatnych, kręconych, przetłuszczających się czy pozbawionych blasku przez częste farbowanie lub wiek. W zależności od potrzeb można więc wybrać odżywkę nawilżającą, dodającą blasku lub zawierającą najbardziej skuteczny dla naszych włosów składnik: jedwab, keratynę czy owoc porzeczki, a potem po prostu systematycznie stosować.

Także w stylizacji fryzury, w zależności od gatunku włosów i oczekiwanego efektu, można skorzystać z lakieru, pianki do układania włosów, żelu lub wosku. Każdy z tych kosmetyków służy do innej stylizacji.

Piękno z salonu fryzjerskiego

Kiedy domowa pielęgnacja już nie wystarcza, korzystamy z pomocy fachowców. Idąc do salonu fryzjerskiego powinniśmy mieć gwarancję, że nasze włosy nie zostaną tam zniszczone, a nasza fryzura wzbudzi zadowolenie. Zapewnią to profesjonalne farby do włosów, które jak najlepiej będą chronić włosy przed uszkodzeniem. Farbowanie można też wspomóc stosując emulsje ochronne podczas zabiegu (np. hiplex) i oczywiście odpowiednią pielęgnacją już po zabiegu, na przykład przy użyciu profesjonalnych ampułek energetyzującym czy utrzymujących kolor na dłużej.

W każdym salonie niezbędny jest także profesjonalny sprzęt począwszy od suszarek, prostownic i lokówek, które dbają o zachowanie zdrowej struktury włosa, a skończywszy na jednorazowych grzebieniach, szczotkach czy ręcznikach fryzjerskich, dzięki którym wizyta w takim miejscu będzie komfortowa i bezpieczna. Te z pozoru małe rzeczy mają ogromne znaczenie, gdyż żadna klientka nie wróci do fryzjera, w którym nie przestrzega się wysokich standardów higieny.

Panowie do barbera czy fryzjera?

W ostatnich latach bardzo rozwinęło się fryzjerstwo męskie, a co za tym idzie, pojawiły się nowoczesne narzędzia do pielęgnacji włosów mężczyzn, wąsów i bród. Maszynki elektryczne to dziś nie jedyne urządzenia, które polubili panowie. Profesjonalne szczotki, grzebienie i kartacze do pielęgnacji męskiego zarostu nikogo już nie dziwią, bo jak widać włosy u mężczyzn wymagają nieco innej pielęgnacji i zabiegów.

Co dla fryzjera?

Komfort pracy w salonie fryzjerów przekłada się na zadowolenie klientów. Pomogą w tym profesjonale narzędzia, takie jak pędzle do farbowania włosów, shakery do mieszania farb, jednorazowe rękawiczki i fartuchy chroniące przed zabrudzeniem, czepki do farbowania i wykonania pasemek, grzebienie i szczotki dostosowane do wykonania każdej fryzury, jakiej zażyczy sobie klient.

Dużą wartością jest także porada specjalisty, który polecając daną odżywkę czy szampon, pomoże we właściwej pielęgnacji włosów już po zakończonej wizycie. Takie profesjonalne kosmetyki nie są dostępne w każdej drogerii, tylko w profesjonalnych salonach, a najlepiej i najszybciej można zamówić je przez internet, tak aby już podczas odwiedzin klienta w salonie, można było zaprezentować i sprzedać sprawdzony produkt.

Więcej znajdziesz tutaj: https://sklep.fryzaw.pl/