Najlepsze portale lifestylowe to takie, które poruszają interesujące nas tematy, a przy tym informacje w nich zawarte są rzetelne i obiektywne. To strony gdzie naprawdę możemy poznać bezstronne fakty, poszerzyć swoją wiedzę, a przy okazji skorzystać z wielu użytecznych porad. Tego typu serwisy internetowe budzą duże zainteresowanie wśród internautów.

W tym artykule przedstawię TOP 5 portali ogólno-tematycznych, które mają ugruntowaną pozycję w polskim internecie i cieszą się dużym szacunkiem oraz zaufanie wśród użytkowników, o czym mówią same statystyki odwiedzin.

1. Onet.pl

Grupa Onet.pl to leader wśród serwisów informacyjnych oraz publikacji z różnych dziedzin tematycznych. Portal zarówno jest serwisem wiadomości z pierwszej ręki, a także publikacji zagadnień z działów tematycznych dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. Strona stara się być skarbnicą wiedzą dla wszystkich, łącząc ze sobą różne grupy wiekowe, zawodowe i społeczne w jednym miejscu.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. O popularności tego serwisu świadczą statystyki odwiedzin samej strony. Według Mega Panel PBI miesięcznie odwiedza ją ok. 10 mln użytkowników. Przyznam, że jeżeli chodzi o formę przekazu informacyjnego, to onet.pl jest moim faworytem.

2. Wirtualna Polska

Kilkanaście lat temu WP była nr 1 wśród serwisów informacyjnych, których jeszcze wtedy nie było aż tak wiele. Niemniej jednak nadal dobrze trzyma się i jest na drugim miejscu, pomimo dużej konkurencji. Wirtualna Polska nadal ma rzesze swoich fanów. W ciągu miesiąca portal odwiedza prawie 8 mln internautów. Sama strona ma rzetelny przekaz. Ostatnio poprawiła swoją szatę graficzną, co wychodzi jej na plus. Wśród użytkowników postrzegana jest jako portal bardziej informacyjno-publicystyczny niż lifestylowy.

3. Interia.pl

To portal ludzi młodych duchem i wiekiem. Muzyka, rozrywkach obok standardowych informacji i wiadomości z kraju i ze świata. Interia, jako trzeci duży polski serwis, kojarzy się z szeroko rozumianym lifestylem, publikując info o znanych i sławnych osobach z różnych dziedzin zawodowych. Nie brakuje tutaj również tematów plotkarskich. Interia w swoim serwisie intrygujące i chwytliwe tematy wysuwa na plan pierwszy. Strona stara się do siebie przyciągnąć użytkowników młodego pokolenia i internautów w średnim wieku. To, co na ogół w moim przypadku się sprawdza, to serwis pogody na interii.

4. Gazeta.pl

Serwis informacyjny kojarzony  ze znaną Gazetą Wyborczą, wydaje się dla ludzi w poważanym wieku. Niemniej jednak nie brakuje na nim lifestylowych tematów, które zainteresują również innych użytkowników. Obecnie portal staje się serwisem dla wszystkich, wpisując do swojej tematyki publikacje z różnych dziedzin życia, ciekawe historie oraz tematy poradnikowe.

5. Fakt.pl

Wiadomości, wydarzenia i informacje Fakt.pl plasują się na piątym miejscu rankingu ogólno-tematycznych portali lifestylowych. Jeszcze do niedawna uważany był za swego rodzaju tabloit, czyli pisemko drugiego gatunku, który ściąga przykuwające uwagę informacje, podane w kontrowersyjny sposób. Obecnie oprócz polityki i publicystyki informacyjnej stara się przedstawiać wiadomości z naszego bliższego podwórka i życia zwykłych ludzi. Ciekawe i nietuzinkowe publikacje oraz  nieprzekopiowane z innych portali wiadomości przyciąga uwagę czytelników i budzą zaufanie. Tak jak sama gazeta ma dość sporą czytelność, tak i serwis informacyjny zajmuje piąte miejsce w rankingu portali lifestylowych.

Autor powstał we współpracy z portalem www.CityMag.pl