Parownica przemysłowa to nowoczesne narzędzie czyszczące, które zamiast klasycznego połączenia wody i detergentu, wykorzystuje podczas pracy sprężoną parę wodną. W produkcji tego typu maszyn przoduje firma Tecnovap, która już od wielu lat dostarcza najwyższej jakości sprzęt czyszczący do zastosowań domowych i przemysłowych.

Parownice marki Tecnovap doskonale sprawdzają się na różnych powierzchniach, w tym szkle, gresie a nawet drewnie. Emitują one parę o stosunkowo niewielkiej wilgotności, dzięki czemu można nimi czyścić materiały o wysokiej wrażliwości na działanie wody.

Parownica przemysłowa - opis i charakterystyka

Myjka parowa przemysłowa to urządzenie, które wyróżnia się dużą mocą użytkową i zapewnia wydajną produkcję pary w trybie stałym. Niektóre urządzenia sygnowane marką Tecnovap potrafią wygenerować nawet 1 kg pary na godzinę, co przedkłada się na moc użytkową dochodzącą do 40 kW.

Sama wydajność to nie wszystko. Urządzenia przeznaczone do zastosowań przemysłowych posiadają również specjalną, ocynkowaną obudowę, która zapewnia maksimum ochrony przed oddziaływaniami mechanicznymi i działaniem wilgoci. Co więcej - produkty marki Tecnovap wyposażone zostały również w dodatkowy natrysk gorącej wody i detergentu, który sprawdza się zwłaszcza w warunkach silnego zanieczyszczenia: https://myjki.biz/k/parownice/przemyslowe/

Dodatkowe funkcje użytkowe

Urządzenia czyszczące do wytwarzania pary marki Tecnovap posiadają dodatkowe przyłącze wodociągowe, dzięki któremu maszyna może pracować w trybie ciągłym, bez konieczności ciągłego uzupełniania wody w zbiorniku.

Niektóre z parownic przemysłowych oferują możliwość podgrzewania pary nawet do temperatury około 160 stopni Celsjusza. Jest to wystarczająco dużo, by nie tylko skutecznie oczyścić wybraną powierzchnię, ale też by można było ją zdezynfekować. Dlatego sprzęt marki Tecnovap nadaje się również do czyszczenia tych pomieszczeń, które wymagają najwyższych standardów czystości.

Myjki parowe przemysłowe - zastosowanie

Parownice przemysłowe znajdują zastosowanie dosłownie wszędzie. Można wykorzystać je np. w procesie czyszczenia hali magazynowych, taśm produkcyjnych, biur a nawet aptek i szpitali. Wysoka temperatura czynnika roboczego ułatwia doprowadzenie powierzchni do żądanego stopnia czystości a nawet sterylności.

Parownicę przemysłową można też wykorzystać w procesie czyszczenia urządzeń odpowiedzialnych za produkcję żywności. Nic więc dziwnego, że coraz częściej wykorzystuje się tego typu urządzenia np. w mleczarniach. Podsumowując, przemysłowa myjka parowa jest urządzeniem wszechstronnym, zapewniającym maksymalny komfort i skuteczność czyszczenia. Sprzyja temu charakter pary, która umożliwia czyszczenie trudno dostępnych powierzchni.

Podsumowanie

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie dzisiejszego wielobranżowego przemysłu, bez nowatorskich, parowych maszyn czyszczących. Ich charakter i specyfika pracy sprawiają, że można nimi czyścić różne powierzchnie i to nawet takie, które nie są odporne na działanie wilgoci. Najważniejszym atutem parownic jest ich skuteczność, wynikająca z wysokiej temperatury czynnika roboczego.

Źródło:

Myjki.biz