Toalety przenośne posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Gdy są potrzebne, można je albo wynająć, albo też zakupić. Co sprawdzi się lepiej?

Nowoczesne toalety przenośne, nazywane także toaletami mobilnymi, mogą być ustawione w praktycznie dowolnym miejscu. Najczęściej toalety tego typu stosowane są wtedy, gdy w danym miejscu nie ma dostępu do kanalizacji albo też konieczne jest stworzenie tymczasowego zaplecza sanitarnego.

Toalety przenośne wybierane są między innymi na imprezy masowe, na przykład na festiwale czy koncerty, również sprawdzają się na parkingach, w parkach, na plażach czy przystankach oraz na dworcach. Ponadto często wybierane są toalety na budowę.

 

Gdy konieczne jest zastosowanie toalet przenośnych, wówczas dostępne są dwa rozwiązania, a mianowicie:

  • sprzedaż toalet
  • wynajem toalet

 

Każde z nich posiada swoje zalety i wady, dlatego też warto zwrócić na nie uwagę przy doborze najlepszej opcji. Kiedy lepiej sprawdzi się sprzedaż toalet, a kiedy wynajem toalet mobilnych?

 

Sprzedaż toalet przenośnych

Toaletę przenośną można kupić na własność. Najczęściej toalety tego typu posiadają cenę wynoszącą od około 2 000 złotych do 3 000 złotych w zależności od wybranego modelu. Mniej możemy zapłacić za toalety przenośne używane.

Do dyspozycji posiadamy rożnego rodzaju toalety mobilne, na przykład modele z umywalkami, modele VIP z lepszej jakości wyposażeniem dodatkowym, modele dla osób niepełnosprawnych.

Najczęściej ta opcja wybierana jest wtedy, gdy toaleta w danym miejscu ma być ustawiona na stałe, na przykład jest ona przeznaczona do umieszczenia w ogródku działkowym, w parkach, przy dworcach, przystankach czy też na parkingach.

Sprzedaż toalet jest w powyższych przypadkach najbardziej opłacalna. Warto jednak wskazać, że bez wykupienia ich serwisu konieczne będzie samodzielne zadbanie o ich czystość. W tym celu należy systematycznie opróżniać zbiornik na nieczystości, dezynfekować toaletę, uzupełniać poziom papieru toaletowego, ręczników papierowych, mydła.

 

Wynajem toalet przenośnych

Druga opcja to wynajem toalet przenośnych. W tym przypadku początkowe koszty są niższe, dlatego też nie wymagają wysokich wydatków. Ceny rozpoczynają się od kilkuset złotych miesięcznie, także z usługą serwisu toalet.

Wynajem najczęściej wybierany jest wtedy, gdy toalety mają być umieszczone w danym miejscu tylko na określony czas, na przykład podczas festiwali, koncertów, imprez sportowych, imprez plenerowych. Również ta opcja polecana jest wtedy, gdy są potrzebne toalety na budowę.

Usługa wynajmu toalet przenośnych obejmuje najczęściej szereg dodatkowych usług. Zaliczają się do nich przede wszystkim transport toalet we wskazane miejsce, serwis toalet obejmujący wywóz nieczystości, sprzątanie, dezynfekcję, dostarczenie mediów, prowadzenie drobnych napraw.

 

Clipper – sprzedaż i wynajem toalet przenośnych

Chcesz skorzystać ze sprzedaży lub wynajmu toalet przenośnych? Skorzystaj z profesjonalnej obsługi firmy Clipper z Warszawy!

Firma Clipper specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości toalet mobilnych w miastach: Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice oraz Olsztynek i ich okolicach. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama toalet przenośnych, w tym toalety standardowe, toalety z umywalką, toalety VIP, toalety dla niepełnosprawnych oraz pisuary.

Clipper prowadzi sprzedaż toalet przenośnych oraz wynajem toalet tego rodzaju. Firma świadczy także usługi związane z serwisem toalet, w tym wywóz nieczystości, sprzątanie toalet, uzupełnianie mediów.