Meble to produkty funkcjonalne, które powinny przede wszystkim spełniać oczekiwania użytkowników. W szerokiej ofercie salonów meblarskich ciężko znaleźć coś, co odpowiada im w stu procentach. Meble na wymiar są odpowiedzią. Znajdując wykwalifikowaną firmę, wykorzystującą wysokiej jakości surowce, a także śledzącą najnowsze trendy - jesteśmy w stanie zrealizować wnętrze idealne, często w porównywalnym koszcie do oferty gotowych produktów.

Meble na wymiar – zalety

Podstawową zaletą mebli na wymiar jest możliwość dopasowania projektu i szczegółów wykonawczych, w tym również estetyki, do indywidualnych potrzeb klienta. Wśród częstych problemów, towarzyszących zakupom gotowych mebli jest nieodpowiedni wymiar, uniemożliwiający skomponowanie funkcjonalnego zestawu np. w obliczu występujących skosów lub ograniczonej powierzchni. Ponadto nierzadko istnieje potrzeba dopasowania do niższego wzrostu użytkownika, niepełnosprawności, leworęczności (umiejscowienie uchwytów) lub nietypowych sprzętów. Stworzenie mebli na wymiar pozwala maksymalnie zapełnić przestrzeń, zabudować elementy AGD, co jest szczególnie istotne przy małym metrażu, jednocześnie zwiększając ilość miejsc do przechowywania żywności, ubrań, czy innych przedmiotów.

 

Jak wybrać dobrego wykonawcę?

Przy wyborze wykonawcy z pewnością warto kierować się doświadczeniem firmy. Przykładem producenta mebli na wymiar, który dysponuje przejrzystym konfiguratorem 3D z możliwością samodzielnego zaprojektowania mebli jest Fabryka Mebli dostępna pod adresem http://www.fabrykamebli.pl/. W swojej ofercie posiada szafki kuchenne, regały oraz szafy, wraz z niezbędnymi systemami i ułatwieniami. O dobrej firmie świadczy przejrzysta oferta i warunki realizacji zlecenia, a także dobrze wyposażony park maszynowy, zaawansowana technologia oraz zaangażowani pracownicy, którzy potrafią doradzić i odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Wykończenie pomieszczenia przy wykorzystaniu mebli na wymiar należy zacząć od wykonania rzetelnych pomiarów. Wstępna koncepcja przydatna jest już na etapie projektowania instalacji sanitarnych i elektrycznych.