Kiedy stereotypowo myślimy o hurtowni, do głowy przychodzi nam miejsce, w którym to stacjonarnie zakupów dokonują osoby prowadzące własny biznes, a zakupy są dokonywane w dużych wolumenach danego produktu. Sytuacja ta jednak bardzo mocno się zmieniła. We współczesnym świecie tradycyjne hurtownie stają się bardziej ewenementem niż normalnym punktem handlowym.

Duża hurtownia elektryczna

 

Jeśli weźmiemy pod lupę hurtownie elektryczne, to okaże się, że na rynku jest kilka dużych, które co prawda posiadają punkty stacjonarne, ale lwia części ich działalności jest przeniesiona do internetu. Do liderów w tym segmencie należy Elektro-spark. W największych miastach jest obecna ta hurtownia elektryczna Lublin, Warszawa, Wrocław oraz wiele innych ma na swoim obszarze jej punkty doradczo-handlowe.

 

Jakie zalety ma współpraca z internetową hurtownią elektryczną?

 

Jeśli dla przykładu rozpoczniemy współpracę z Elektro-spark, to możemy oczywiście liczyć na zdecydowanie niższe ceny artykułów elektrycznych. Zdecydowanie szerszy jest również wybór asortymentu. Wynika to oczywiście z rozmiarów i skali działalności hurtowni. Dodatkowo możliwość zakupu przez internet redukuje nasze koszty transportu. Sama cena i bogaty asortyment jest to jednak tylko wisienka na torcie wielu korzyści. Najważniejsze plusy kooperacji z dużą hurtownią internetową Hurtownie takie jak Elektro-spark jak się okazuje, nie są tylko sklepami. W ofercie mamy okazję kupić nie tylko podstawowe podzespoły elektryczne, ale również całe gotowe elementy układów zasilania, zarówno nisko, jak i wysokonapięciowych. Elementy te mogą być standardowym wyposażeniem dostępnym również u innych sprzedawców, ale w Elektro-spark istnieje możliwość zamówienia specjalnie dla nas zaprojektowanego towaru.

 

Hurtownia elektryczna zatrudnia projektantów i inżynierów po to, aby można było sprostać nawet najtrudniejszym zamówieniom, do których należą stacje transformatorowe lub rozdzielnice średniego i wysokiego napięcia. Dodatkowo istnieje sposobność zamówienia usług elektrycznych, w których zakres wchodzi nawet budowa i instalacji trakcji tramwajowych. Wszystkie te cechy są niezwykle korzystne zarówno dla małych przedsiębiorców (na przykład takich, którzy wykonują montaż instalacji elektrycznych w mieszkaniach lub małych budynkach), jak i dla firm, które pracują np. w przemyśle. Dla nich Elektro-spark oraz podobne niej firmy mogą stać się poddostawcą lub podwykonawcą.