Wynajem biura może być wyzwaniem dla przedsiębiorcy. Aby takie posunięcie zakończyło się sukcesem, biuro należy dobrać do swoich potrzeb.

Gdy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej słowa typu „biura na wynajem Kraków”, możemy natychmiast zobaczyć, że w tej kategorii mamy do wyboru szeroką gamę ofert.

Przy rejestracji własnej działalności gospodarczej nowy przedsiębiorca ma obowiązek wskazać na adres, pod którym będzie prowadził swoją działalność gospodarczą. Może być to również wynajęcie biuro w jednym z polskich miast. Na co warto się zdecydować?

Idealne biuro na wynajem – czyli jakie?

Przy wynajmie biura do prowadzenia działalności kluczowe jest dobranie takiej oferty, która pozwoli na uzyskanie optymalnych warunków do pracy. Jako że każda firma jest inna, także w tym przypadku pojawiają się inne wymagania i oczekiwania w stosunku do przestrzeni biurowej.

Wobec tego wtedy, gdy firma zamierza zdecydować się na wynajęcie biura w Krakowie czy też w innej miejscowości, powinna rozpocząć od wnikliwej analizy jej potrzeb. Warto myśleć przyszłościowo, ponieważ wynajem biura będzie wymagał podpisania długoterminowej umowy – jej wcześniejsze zerwanie może być związane z naliczeniem dodatkowych kosztów.

Przy wyznaczaniu optymalnych parametrów biura pod uwagę należy wziąć szereg czynników, w tym między innymi:

  • Liczba pracowników – każdy pracownik powinien posiadać odpowiednią przestrzeń do wykonywania swoich obowiązków, co związane jest również z przepisami BHP.
  • Specyfika danej pracy – niektóre rodzaje prac będą wymagały spełnienia określonych warunków związanych z obowiązkami pracowników na swoich stanowiskach. Przez wybór określonego biura można także kształtować wizerunek firmy.
  • Warunki niezbędne do pracy – pracodawca jest zobowiązany do tego, aby zapewnić pracownikom właściwe warunki do pracy zgodnie z przepisami BHP.
  • Dostęp do określonych technologii – zaplecze techniczne, w tym między innymi dostęp do linii telefonicznych, internetu, systemów kontroli dostępu, zliczających czas pracy.
  • Oczekiwana lokalizacja – ma wpływ nie tylko na czas dotarcia do biura, ale także na jego prestiż.
  • Infrastruktura w biurze – dostęp do przestrzeni socjalnych, recepcji, sal, parkingów, stołówki oraz innych miejsc i usług.
  • Koszty wynajęcia nieruchomości – powiązane z jej lokalizacją, metrażem oraz standardem.

 

Wobec tego wynajem biura, szczególnie dla firmy, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, powinien być czynnością wymagającą dokładnej analizy – bez niej biuro może nie spełnić wszystkich wymagań przedsiębiorcy oraz jego pracowników.

Wynajem biura – najpopularniejsze typy biur na wynajem

Aktualnie przedsiębiorcy mogą korzystać z różnych typów biur na wynajem, które można łatwo dopasować do swoich wymagań.

  • Biura coworkingowe – biura oferujące wynajem przestrzeni w postaci biurka wraz z dostępem do potrzebnych mediów. Najlepiej sprawdzają się w przypadku działalności jednoosobowych oraz mniejszych firm zatrudniających kilku pracowników.
  • Biura open space – zapewniają otwartą przestrzeń roboczą, stanowiska pracy mogą być dzielone ściankami, mogą posiadać wydzielone boksy.
  • Biura serwisowane – biura dopasowane indywidualnie do potrzeb danego przedsiębiorstwa, mogą obejmować nie tylko przestrzeń do pracy, ale też dedykowaną recepcję, poczekalnię, sale konferencyjne, zaplecze socjalne.

 

CHB 14 – nowoczesne biura na wynajem w Krakowie

Szukasz dobrej przestrzeni biurowej w Krakowie? Skorzystaj z oferty w nowoczesnym biurowcu CHB 14 znajdującym się przy ul. Christo Botewa 14!

CHB 14 to lokale o wysokim standardzie wykończenia ulokowane na pięciu kondygnacjach. To doskonały wybór dla każdego przedsiębiorcy, który chce wynająć przestrzeń biurową nie tylko w atrakcyjnej lokalizacji, ale również cechujących się wysokim standardem wykończenia i zastosowaniem najlepszych technologii. Istnieje możliwość aranżacji wnętrz według życzeń klienta, w tym także przestrzeni open space.