Nowoczesne powierzchnie magazynowe to coraz popularniejszy trend w dziedzinie wynajmu obiektów zewnętrznych. Centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców oraz obiekty typu Build To Suit mieszczą się wokół największych miast w Polsce: Krakowie, Warszawie i Gdańsku, co gwarantuje dogodny dostęp do dróg ekspresowych, autostrad oraz największych aglomeracji.

Zastanawiając się nad wynajęciem powierzchni magazynowych, warto sprawdzić czy firma posiada nie tylko wielkopowierzchniowe parki logistyczne, ale także miejskie magazyny w stylu Small Business Unit.

Do kogo kierowane są nowoczesne powierzchnie magazynowe? Przede wszystkim do firm reprezentujących branże między innymi z sektora logistyki, e-commerce, retail czy przedstawicieli lekkiej produkcji. Warto, aby obiekty magazynowe dopasowane były do specyfiki związanej
z prowadzeniem mroźni oraz chłodni -  przeznaczonych także dla wielu najemców pod jednym dachem. Ważne jest, aby firmy zajmujące się najmem powierzchni zewnętrznych posiadały własny dział projektowy, który pozwala w szybki sposób reagować na oczekiwania klientów, a co za tym idzie - dostarczać im rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

W ofercie nowoczesnych powierzchni magazynowych powinny znaleźć się przede wszystkim: bramy wjazdowe z poziomu „0”, wysokość składowania na poziomie 10 metrów netto, oświetlenie światłem w proporcji 12,5%, destryfikatory, oświetlenie LED, wysoka nośność posadzki - najlepiej o parametrze 5T/mkw, ogrzewanie gazowe poprzez promienniki i instalacja tryskaczowa zgodna z NFPA.

Spotykane coraz częściej magazyny automatyczne mogą pracować ze stuprocentową sprawnością przez całą dobę, co jest dużą przewagą konkurencyjną w dobie handlu internetowego. Dzięki rozwiązaniom automatyki magazynowej poprawiane są wydajności procesów i skrócony czas dostawy, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Celem optymalizacji procesów kompletacji, w nowoczesnych powierzchniach magazynowych i obiektach logistycznych często stosowane są automatyczne systemy składowania, takie jak: regały z układnicami - dzięki którym możliwy jest transport towaru, a także układanie i pobieranie go z regałów. Do systemów usprawniających składowanie towarów można zaliczyć również system gęstego składowania z platformą sterowaną radiowo. W celu optymalizacji i ułatwienia konfekcjonowania, stosowane są także antresole
z przenośnikami taśmowymi i sorterami.